A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #
Ibish Broja

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  25
(0-2012)  
  • Vendlindja:
  • Burojë E Drenicës 
BIOGRAFIA: Ibish Broja është një këngëtar i njohur dhe muzika ku identifikohet më shumë është ajo popullore rapsodike. Që në moshë të re, rapsodi i mirënjohur shqiptar, Ibish Broja kishte pushtuar zemrat e adhuruesve të folklorit burimor shqiptar. Për 60 vjet me radhë, Broja interpretoi me mjeshtri të madhe këngët e traditës sonë historike, duke depërtuar edhe jashtë kufijve shqiptar, nëpër festivale ndërkombëtare. I cilësuar si tenor me ipostim natyral, Ibish Broja i dha folklorit tonë zërin e tij brilant dhe këngën e pastër burimore. Ibish Broja ndërroi jetë...

>> Lexo gjithë biografinë >>


Komente nga Fansat

Asnjë Koment 🔥🔥

Shto profile

zyrtare


» Dërgo Një Këngë »


Artistë Të Ngjashëm:

Beqir Gashi

Feriz Krasniqi

Enver Batllava

Halil Cërvadiku

Qamili I Vogel

Mhill Krasniqi

Dervish Dervishi

Rifat Draga

Isa Veliu

Agim Baftjari


Tags: Ibish Broja, Baca Ibish, Broja, Ibish Broja Mulaku

Krijo Një Kartolinë