A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #

Audio

Video Link

Ibrahim Muçaj, Agim Osmani & Eduart Muçaj - Ibrahim Rugova


Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  1 / Votuan:  1

Komente nga Fansat

Asnjë Koment 🔥🔥

16/02/2013

2013-02-16T10:20:51

Më Shumë Nga

Agim OsmaniKemi kohë që po e kërkojmë tekstin e këngës "Ibrahim Rugova" kënduar nga Ibrahim Muçaj, Agim Osmani & Eduart Muçaj.
Do ja u dinim shumë për faleminderit në rast se mundeni të na ndihmoni ne dhe të gjithë ata që janë në kërkim të këtij teksti.
Videoklipi nga Ibrahim Muçaj, Agim Osmani & Eduart Muçaj i bashkangjitur me këtë këngë, do ju ndihmojë për ta shkruajtur. Faleminderit për kohën tuaj.


Dërgo Tekstin


Rendisim më poshtë tekstet e disa këngëve me të njëjtin titull dhe shpresojmë që përmbajnë tekstin që kërkoni:

Brahim Qetaj - Ibrahim Rugova

Eeeee Trojet tona kurrë po ja nda,
zullum shkau gjithë herë ka ba.

Naj grabitshin trojet shqiptare,
krejt shqiptarve dojnë me na qit fare.

Nuk len ven pa shkel dushmani,
me re t'zeza mlohet vatani.

45-ten me 10 janar n'Cërrc kanë hy qetnikt barbar. Vranë qetnikt at Rrust Rugoven,
tymi i zi e pat mlu Kosovën,
Rrust Rugoven me djal t'vet,
e la Uka ni amanet.

Ni djal la ai Ukë Rugova,
me fat t'madh ishte Kosova,
shpejt u rrit ky ideal që Kosoves zot me i dal.

Oooo msojeni ni gja për tokat dardane,
as njo t'gjall s'dojn me na lane.
Ishte viti 89 kur kosova rrethue ish kanë,
rreth i hekurt ishte Kosova n'kam u qu IBRAHIM RUGOVA.

Dul ne sken ky vizionar,
për me pshtu popullin shqiptar.
Me ide e me urtesi, krejt Kosova ishin oo mas ti.

Formoj Lidhjen Demokratike,
për t'i mbrojt trojet etnike.,
Me bo t'lir kombin shqiptar,
IBRAHIM RUGOVA KRYETAR.

Me sukses gjithë herë ka pri,
për liri-demokraci, pa dal drita diç Rugova, PAVARSINE don Kosova.

Deshti paqen dhe urtesinë,
unitetin e miresinë.
N'konferenca e n'samite,
ti Kosoven lart e ngjite.

Bota njohu tan Kosoven,
me kryetar IBRAHIM RUGOVEN.
Amerkia t'ka ndihmu gur-themel Kosoves me i vnue.

Vdekja t'mori ne janar,
te nderoi ty bota mbar.
PAVARSIN e pret Kosova.
EEEEEEE T'BEKOFT ZOTI

IBRAHIM RUGOOOOVAAAAAA.

Vellezerit Çetaj - Ibrahim Rugova

eee trojet tona kur po jan nda zullum shkau gjith her ka ba naj grabitshin trojet shqiptare krejt shqiptarve dojn me na qit fare nuk len ven pa shkel dushmani në re të zeza po shkel vatani 25ten me 10 janar n cerrc kan hy qetnikt barbar vran qetnikt at rrust rugoven tymi i zi e pat mlu kosoven rrust rugoven me djal tvet e la uka ni amanet ni djal la ai uk rugova me fat tmadh ishte kosova shpejt u rrit ky ideal qoft kosoves zot o me i dal ooo msojeni ni gja msojeni ni gja per tokat dardane as njo tgjall sdojn me na lane ishte 10jet i nats kur kosova rrethu ish kan rreth i hekurt ishte kosova nkam u qu ibrahim rugova dul ne sken ky vizionar per me pshtu popullin shqiptar e ide me urtesi krejt kosova ishin o mas ti formoj lidhjen demokratike per ti mbrojt trojet etnike me bo tlir kombin shqiptar ibrahim rugova kryetar me sukses gjith her ka pri per liri e demokraci pavarsin e pret kosova donte paqen dhe urtesine unitetin dhe miresine nkonferenca dhe nsamite ti kosoven lart e ngjite po ta njoh une nan kosoven me kryetar ibrahim rugoven amerkia tka ndihmu kurr nthemel kosoves so met mei knu vdekja tmori ne janar te nderoi ty bota e mbar pavarsin e pret kosova eee tbekoft zoti ibrahim rugova

Mhill Krasniqi - Ibrahim Rugova

per mbi gjethe t'dardanis ndezi yjet e liris e i zbardhi votrat tona president Ibrahim rugova
Kjo Kosova kuq e zi per her t'par në histori president pat një djal tvet ja qoi zanin krejt planet o hejj
i mungon krejt shqiptaris RUGOVA i mungoj dites pavarsise RUGOVA emnin tan e run kosova president ooo president Ibrahim rugova
nkryeqytet e evropes jehon fjala dr.rugoves namerik kudo qe shkove kosovs nan miq i shtove gurthemeli iliris pllumbi paqes e i miqsis burri pendes e i urtis arkitekti pavarsis o hejj
i mungon krejt shqiptaris RUGOVA i mungon ditës pavarsis RUGOVA emnin tan e run kosova president ooo president Ibrahim Rugova
Më Shumë...
Kjo faqe përdor cookies vetëm për reklama dhe statistika. Kjo faqe nuk mbledh, nuk përdor dhe nuk shpërndan të dhënat tuaja. Kompanitë e palëve të treta që përdorin cookies janë: Google, Taboola dhe MGID.
Më shumë info  
teksteshqip.al © 2007 - 2018