A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #

Audio

Video Link

Ibrahim Muçaj & Islam Mustafa - Moj Serbi Moj Shtrig E Vjeter


Nuk ka akoma asnjë votë


Komente nga Fansat

Asnjë Koment 🔥🔥

02/12/2013

2013-12-02T11:45:17


Na vjen keq por nuk disponojmë akoma tekstin e këngës "Moj Serbi Moj Shtrig E Vjeter" kënduar nga Ibrahim Muçaj & Islam Mustafa.
Ndihma juaj do ishte shumë e çmuar në rast se mundeni të shkruani tekstin e "Moj Serbi Moj Shtrig E Vjeter".
Videoklipi nga Ibrahim Muçaj & Islam Mustafa i bashkangjitur me këtë këngë, do ju ndihmojë për ta shkruajtur. Faleminderit për kohën tuaj.


Dërgo Tekstin

Kemi gjetur një këngë me të njëjtin titull kënduar nga Milaim Mezini & Mahmut Ferati. Shpresojmë që është ky teksti që kërkoni:

Ah Serbi moj shtriga e vjeter
N'ket Kosove ti çka lyp ma tjeter

Lidh me pranga i ke kamb me dur e
Ne shpi t'vet qysh me i thane je i huj e

Brez pas brezi babe e djal e
Jane fajtor o qe jane shqiptar e

Kur Kosoven e mbuloi gjaku
Feste te madhe pat Beogradi

Kushtetuten e atij dushmani
Miratuan zinxhirt e tankut

Bajonetat i numrojne votat
Beogradi o i cakron gotat

Ne s'harrojme krajlit me i thane
Hec perpara deri ne Tirane

Kush ka msye per me shkue n'Tirane
Kockat rrugeve o i ka lan e

Mos e shif o Kosoven n'anderr
Je o i voge t'çet buza tamel

Oj Serbi po te flet shqiptari
Ke kujdes larg duret nga zjarri

O jem te lidhur burri me burrin
A e harrove ti Bajram Currin

Jem te zot dhe e mbrojme trollin
A e harrove o Mic Sokolin

Jem te rritun si shqipja e Sharrit
A e harrove Adem Jasharin

Kem flamurin e s'ta kthejme shpinen
A e harrove Hasan Prishtinen

Mbrojme flamurin mbrojme te verteten
A e harrove o Azem Bejten

Oj Kosove oj nana jone
Republike emnin ta thone mor o hejMë Shumë...
Kjo faqe përdor cookies vetëm për reklama dhe statistika. Kjo faqe nuk mbledh, nuk përdor dhe nuk shpërndan të dhënat tuaja. Kompanitë e palëve të treta që përdorin cookies janë: Google, Taboola dhe MGID.
Më shumë info  
teksteshqip.al © 2007 - 2018