A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  3 / Votuan:  2
  • Vendlindja:
  • Belsh 
  • Jeton dhe vepron në :
  • Shqipëri 
  • Mosha:
  • 23 Vjeç
  • Shenja e Horoskopit:
  • Binjaket ♊
BIOGRAFIA: Ildi është një këngëtar. Gjithcka nisi komplet si nje loje. Fillimisht ishte 1 nder krijuesit e labelit 'Get-Up'. Pas 3 vitesh filloi te organizonte muziken i vetem, pasi besimi ne vetvete e beri te kuptonte qe ai mund tja dilte. Kenga e pare eshte regjistruar ne 13 mars te 2007 ne nje studio prane qytezes ku eshte lindur. Me pas vijuan bashkepunime te ndryshme me talente te reja ne qytetin e Elbasanit, ku mund te permendim "Perjetsia", "Me Fal Ti", "Bye Bye", "Wanna Wan...

>> Lexo gjithë biografinë >>


Komente nga Fansat

Asnjë Koment 🔥🔥

Shto profile

zyrtare


Artistë Të Ngjashëm:

Francezi

Pandeli Frroku

Mc Man

Noldi

Lenny

Danni

Return Aga's

Gzai

Emalio

Emiljano Lekaj


Tags: Ildi

Krijo Një Kartolinë
Kjo faqe përdor cookies vetëm për reklama dhe statistika. Kjo faqe nuk mbledh, nuk përdor dhe nuk shpërndan të dhënat tuaja. Kompanitë e palëve të treta që përdorin cookies janë: Google, Taboola dhe MGID.
Më shumë info  
teksteshqip.al © 2007 - 2018