A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #
Ilir Sallaku

Nuk ka akoma asnjë votë

  • Vendlindja:
  • Kavaje 
  • Jeton dhe vepron në :
  • Sh.B.A. 
BIOGRAFIA: Ilir Sallaku është një këngëtar dhe muzika ku identifikohet më shumë është ajo popullore e Shqipërisë së mesme. Më datë 24 Gusht 2017, Ilir Sallaku publikon videoklipin "Brenda Zemres Kam Kavajen". Më datë 5 Tetor 2018, Ilir Sallaku publikon videoklipin "Hall I Madh Qenka Dashnia". Muzika e këngës u punua nga Edi Balili, teksti u shkrua nga Jorgo Papingji, ndërsa për orkestrimin u kujdes Edi Balili....

>> Lexo gjithë biografinë >>


Komente nga Fansat

Asnjë Koment 🔥🔥

Profili

Facebook

Shto profile

zyrtare


Artistë Të Ngjashëm:

Gelci Xhomlliku

Fatos Tocila

Ervin Xhepa

Azem Plaku

Flori Demarku

Ili

Spartak Ramazani

Vazi Bajrami

Florenc Meta

Mikel Keci


Tags: Ilir Sallaku

Krijo Një Kartolinë