A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #
Ilir Shaqiri

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  4.9 / Votuan:  119
  • Vendlindja:
  • Burojë (Drenicë) 
  • Jeton dhe vepron në :
  • Kosovë 
  • Mosha:
  • 58 Vjeç
  • Shenja e Horoskopit:
  • Binjaket ♊
BIOGRAFIA: Ilir Shaqiri është një këngëtar dhe autor këngësh shumë i njohur dhe muzika ku identifikohet më shumë është ajo pop dhe popullore folklorike. Ilir Shaqiri është autor i përmbi 400 këngëve të lehta, popullore dhe folklorike. Ai ka marr pjesë në më shumë se 1000 koncerte dhe përmbi 900 prej tyre janë humanitare. Ai jeton dhe punon në Prishtinë në studion e tijë "Iliria". Ilir Shaqiri ka punuar edhe si redakor ekskluziv ne RTK. Mësimet fillore i ka bërë në Turiqec, ato të mesmet për farmaci në Prizren, të lartat në gjuhë dhe letërsi shqipe në Prizren e Prishtinë. Në vitin 1978 del për her...

>> Lexo gjithë biografinë >>


Komente nga Fansat

Asnjë Koment 🔥🔥

Shto profile

zyrtare

Artist I Merituar (2012)

Prane Diellit (2009)

E Di Nje Kenge Per Ty (2007)

Lugina E Dashurisë (2005)

Dridhe Shkup E Shkodër (2004)

Ringjalle (2003)

Kujdes Lirine (2003)

Bota E Rinise (2002)

Këngët E Përngritjes (2001)

Garda E Kosoves (2000)


» Dërgo Një Këngë »

Pavaresia (Erdhi Dita E Pavarsis)
Fjalët E Qiririt
Ata U Bënë Dritë
Moj Evrop
Oj Kosov, Oj Nëna Ime
Nëse Mundesh
Priti Skenderbeun
Moj E Rritur Ne Kosovë
S'bahet Darsëm Pa Flamur
Pyete Zemrën

Autor i këngëve

Duke u ngarkuar... Prisni ju lutem
Shiko Më Shumë

Përkthime (11)


Artistë Të Ngjashëm:

Naim Krasniqi

Ramadan Krasniqi (Dani)

Xeni (Shkelzen Jetishi)

Mahmut Ferati

Olen Cesari

Bojken Lako

Redon Makashi

Avni Mula

D.U.D.A.

Luan Zhegu


Tags: Ilir Shaqiri

Krijo Një Kartolinë
Kjo faqe përdor cookies vetëm për reklama dhe statistika. Kjo faqe nuk mbledh, nuk përdor dhe nuk shpërndan të dhënat tuaja. Kompanitë e palëve të treta që përdorin cookies janë: Google, Taboola dhe MGID.
Më shumë info  
teksteshqip.al © 2007 - 2018