A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #
Ilirët

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  4.2 / Votuan:  29
BIOGRAFIA: Ilirët është një grup artistësh shumë i njohur dhe muzika ku identifikohet më shumë është ajo pop dhe pop-rock. Grupi ILIRET eshte formu ne vitin 1981 dhe po at vite e kan bere inxhizimin e pare ne RTP. Kenga e pare eshte titulluar "MERITA" dhe ne at vite ka qen hiti ma i madh edhe sot kjo keng mbahet ne mend. Iliret kan qen grupi me aktive ne vitet 80ta dhe 90ta kan editur mjaft kenge, por veçohet si grup i cili ka qen shum prezent ne paraqitje LIVE dhe jan te njohur me stilin e tyre rock folk dhe sot e asaj dite ata e kultivojn kete stil.Ne kete grupe ka...

>> Lexo gjithë biografinë >>


Komente nga Fansat

Asnjë Koment 🔥🔥

Shto profile

zyrtare

Ilirët Me Miq (2015)

Moj Kosove (2012)

Tri Pika (1996)

Iliret & Ganja 1 (1994)

Zgjohu Kosovë (1990)


» Dërgo Një Këngë »

Fjalet E Qiririt
Kenga E Naimit
Turgaj Gashi
Minire Moj Moter
Shamija E Beqarit
Rini Thuaja Kënges
Jeta Në Gurbet
Trupi Pa Shpirt
Shum Po M'pëlqen
Treni I Fundit


Përkthime (1)


Artistë Të Ngjashëm:

Etnon

NRG Band

Skillz

O.T.R.

T.B.A.

Elita 5

Tingulli 3nt

Babastars


Tags: Ilirët, Iliret, Shemi

Krijo Një Kartolinë
Kjo faqe përdor cookies vetëm për reklama dhe statistika. Kjo faqe nuk mbledh, nuk përdor dhe nuk shpërndan të dhënat tuaja. Kompanitë e palëve të treta që përdorin cookies janë: Google, Taboola dhe MGID.
Më shumë info  
teksteshqip.al © 2007 - 2018