A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #
Irini Qirjako

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  4.8 / Votuan:  107
  • Vendlindja:
  •  
BIOGRAFIA: Irini Qirjako është një këngëtare shumë e njohur dhe muzika ku identifikohet më shumë është ajo popullore e Shqipërisë së jugut. Ajo është një nga emrat e shquar të këngës popullore e veçanërisht asaj polifonike, një ndër këngëtaret më të suksesshme në teksteshqip.com, me një karrierë të gjatë prej më shumë se tre dekadash, nga zërat e artë të AKVP, një artiste dhe veprimtare e shquar. Kënga polifonike “Këngët e atdheut tim, janë ilaç janë shërim” të Lefter Çipës, mbetet një nga këngët e saj më të dashura, një himn, të cilin e këndon herë pas here e që zbukuron gjerdanin e...

>> Lexo gjithë biografinë >>


Komente nga Fansat

Asnjë Koment 🔥🔥

Shto profile

zyrtare

Tundu Bejke (2012)

Me Kerkon Porte Me Porte (2007)

Sorke Moj (2005)

Dy Shelege Ne Nje Portë (2003)

Këngë E Atdheut Tim

Zura Nje Mike Suljote


» Dërgo Një Këngë »

Te Rrapi Ne Mashkullore
Nuse Moj Sorkadhe
Kolazh Dasme 2018
Barbaro Vasiliko
Dy Shelege Ne Nje Porte
Cu Mbush Mali Plot Me Rrush
Dy Lule Te Bardha
Dhenderr Te Ben Motra
Kur Dalin Plakat Ne Leme
Te Rriti Mamaja


Artistë Të Ngjashëm:

Liliana Kondakçi

Anita Bitri

Marie Kraja

Vaçe Zela

Klea Huta

Fitnete Rexha

Irma Libohova

Maya Alickaj

Alberie Hadergjonaj

Kaltrina Selimi


Tags: Irini Qirjako

Irini Qirjako në Kartolina:

Krijo Një Kartolinë