A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #
Iris Hoxha

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  3.7 / Votuan:  3
BIOGRAFIA: Iris Hoxha është një këngëtare e njohur. Në vitin 2008, Iris Hoxha shpallet fituese në Star Academy Albania 3. Në Maj 2010, Iris Hoxha merr pjesë në Top Fest 7 me këngën "Fill I Bardhe". Në Dhjetor 2009, Iris Hoxha merr pjesë në Festivali i 48-të në RTSH me këngën "Zerin Tim Ta Ndjesh". Në Maj 2010, Kelly merr pjesë në Top Fest 7 me këngën "E Vetmja Marrezi", në bashkëpunim me Iris Hoxha. Në Dhjetor 2011, Iris Hoxha merr pjesë në Festivali i 50-të në RTSH me këngën "Pa Ty". ...

>> Lexo gjithë biografinë >>


Komente nga Fansat

Asnjë Koment 🔥🔥

Pjesëmarrëse në

Voice Of Albania

Fituese e

Star Academy Albania

Shto profile

zyrtare


Artistë Të Ngjashëm:

Suzi

Albina Demaku

Njomza Mezini

Fatlinda Rama

Doruntina Rexhepi

Sanije Doberlani

Valentina Mesuli

Genta Krasniqi

Valbona Brajshori

Donika Hajra


Tags: Iris Hoxha

Krijo Një Kartolinë
Kjo faqe përdor cookies vetëm për reklama dhe statistika. Kjo faqe nuk mbledh, nuk përdor dhe nuk shpërndan të dhënat tuaja. Kompanitë e palëve të treta që përdorin cookies janë: Google, Taboola dhe MGID.
Më shumë info  
teksteshqip.al © 2007 - 2018