A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  1
  • Vendlindja:
  • Dobërdelan 
  • Jeton dhe vepron në :
  • Kosovë 
  • Mosha:
  • 69 Vjeç
BIOGRAFIA: Islam Balaj është një shkrimtar i njohur. Islam Balaj u lind më 1950 në Dobërdelan të Suharekës. Shkollën fillore e kreu në vendlindje, Normalen në Prizren, ndërsa studimet e larta për Filozofi, i mbaroi në Universitetin e Shkupit dhe në atë të Beogradit. Nga viti 1976 punoi si profesor i filozofisë në Gjimnazin “Gjon Buzuku” në Prizren. Më 1982, pak kohë, punoi si Redaktor në TVP. Me krijimtari letrare, Islam Balaj, merret që nga bankat e shkollës së mesme. Shkruan kryesisht poezi dhe p...

>> Lexo gjithë biografinë >>


Komente nga Fansat

Asnjë Koment 🔥🔥

Shto profile

zyrtareArtistë Të Ngjashëm:

Tyran Prizren Spahiu

Xhevdet Maloku

Avdush Canaj

Argjend Hasani

Imer Raçi

Sabri Hamiti

Vehbi Kikaj

Nexhat Halimi

Sulejman Krasniqi

Abdullah Konoshevci


Tags: Islam Balaj

Krijo Një Kartolinë