A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #
Ismet Peja

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  4.8 / Votuan:  34
  • Vendlindja:
  • Gjakovë 
  • Mosha:
  • 81 Vjeç
  • Shenja e Horoskopit:
  • Demi ♉
BIOGRAFIA: Ismet Peja është një këngëtar i njohur dhe muzika ku identifikohet më shumë është ajo popullore qytetare. Ismet Peja është këngëtar i këngëve të vjetra qytetare dhe është i biri i Musa Pejës, i cili ishte po ashtu këngëtar i melosit shqiptar. Që në fëmijëri prej moshës 13/14 vjeçare filloi të merrej me muzikë. Sukseset më të mëdha i arriti me shoqërinë muzikore “Hajdar Dushi”, me të cilën kishte prezantime të shumta në TVP dhe Radio Prishtinë. Në Qershor 1970, Ismet Peja merr pjesë në Akordet E Kosoves 1970 me këngën "Ne Agim Heret U Qova". Alb...

>> Lexo gjithë biografinë >>


Komente nga Fansat

Asnjë Koment 🔥🔥

Shto profile

zyrtare

Këngë Të Vjetra Qytetare (2012)

Brez Pas Brezi Do Ti Kendojme

Kosovë, Oj Nënë

Robi Plaket Kur Don Vete

101%

Kenge Dasmash


» Dërgo Një Këngë »

Robi Plaket Kur Don Vet
Hajt T'ja Thojme Nje Kenge Te Bukur
Knoma Kengen Sa T`jam Gjalle
Me Kange Te Mija Jeni Rrit
Nuseron Jarja Me Ty


Artistë Të Ngjashëm:

Kerim Palloshi

Durim Malaj

Behxhet Korpuzi

Art Hajredini

Hala Osmanollaj

Besnik Dragaj

Jon Shala

Egzon Kryeziu

Valmir Gashi

Lindy


Tags: Ismet Peja

Krijo Një Kartolinë
Kjo faqe përdor cookies vetëm për reklama dhe statistika. Kjo faqe nuk mbledh, nuk përdor dhe nuk shpërndan të dhënat tuaja. Kompanitë e palëve të treta që përdorin cookies janë: Google, Taboola dhe MGID.
Më shumë info  
teksteshqip.al © 2007 - 2018