A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #

Tema: Poezi Dashurie

Tradhtare

Dikur ne te dy te pa ndar ishim
Cdohet ti thoje dy engjuj na mbrojn neve,
Pse e fute ne mes djallin?
Pse me le mua ne vetmi?.

Ti katile u tregove
Nuk pate as bes as meshir,
Ti nuk e din cfar esht dashuria
Ti e din vetem tradhtin.

Tash para meje del duke qar
Mirpo loteve te tua sju besoj me,
Un dikur qaja per ty
Por ti ma ktheve shpinen me tjetrin.

Me fal por un s'te dua me
Me fal qe un te desha dikur,
Ndoshta kam gabuar
Gabimin se perseris me kurr.

- poezi nga Isramm139


- Poezia u dërgua nga isramm139 -

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  1

Kjo faqe përdor cookies vetëm për reklama dhe statistika. Kjo faqe nuk mbledh, nuk përdor dhe nuk shpërndan të dhënat tuaja. Kompanitë e palëve të treta që përdorin cookies janë: Google, Taboola dhe MGID.
Më shumë info  
teksteshqip.al © 2007 - 2018