A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  2
(1913-2000)  
  • Vendlindja:
  • Kaninë 
BIOGRAFIA: Isuf Luzaj është një shkrimtar i njohur. Isuf Luzaj lindi në një familje fetare, i ati ishte hoxha i fshatit. Isuf Luzaj shkollën fillore e kreu në Vlorë me 1926. Gjimnazin e vijoi në Shkodër, ku e kreu më 1933. Në vitin e dytë fitoi bursë nga gjimnazi për të studjuar jashtë vendit, aplikoi për bursë por iu refuzua. Për të shkuar me studime u detyrua ta shesë pjesën e vet të tokës me ullinj. Me 1933 vajti në Paris. Pasi ishte regjistruar dhe kreu liceun u regjistrua pranë Universitet...

>> Lexo gjithë biografinë >>


Komente nga Fansat

Asnjë Koment 🔥🔥

Shto profile

zyrtareArtistë Të Ngjashëm:

Vath Koreshi

Xhevahir Cirongu

Ernest Koliqi

Ndoc Gjetja

Jorgo Telo

Jorgo Bllaci

Kasem Trebeshina

Ahmet Kolgjini

Frederik Rreshpja

Teodor Keko


Tags: Isuf Luzaj

Krijo Një Kartolinë