A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #

Nuk ka akoma asnjë votë

(1913-2004)  
  • Vendlindja:
  • Poitiers 
BIOGRAFIA: Jean Rousselot është një shkrimtar i huaj. Jean ROUSSELOT është një poet dhe shkrimtar francez. Një jetim nga një familje e klasës punëtore, Jean Rousselot duhet të kënaqet me studime të shkurtra dhe të fitojë jetesën që nga mosha 15 vjeçare. Vjehrri i tij e bëri atë të ndërpriste studimet. Jean Rousselot hyn si ndihmës i Prefekturës së Vienne. Rousselot gjithashtu takohet me poetin Louis Parrot, i cili bëhet shoku i tij, mentori i tij. Në vitin 1931, Jean Rousselot studioi ligjin dhe ...

>> Lexo gjithë biografinë >>


Komente nga Fansat

Asnjë Koment 🔥🔥

Shto profile

zyrtareArtistë Të Ngjashëm:

Gérard de Nerval

Artur Rembo

Alain Borne

Charles Baudelaire

Sharl Bodeler

Paul Verlaine

Paul Celan

Mark Strand

Sergej Esenin

Rudyard Kipling


Tags: Jean Rousselot

Krijo Një Kartolinë