A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #
Jehona Lumi
  • Vendlindja:
  • Prishtinë 
  • Mosha:
  • 27 Vjeç
  • Ditëlindja:
  • 1 Nentor 1991
  • Shenja e Horoskopit:
  • ♏ Akrepi
Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  4.8 / Votuan:  24
Këndon kryesisht: pop

Jehona Lumi është këngëtare e njohur. Menjëherë pas përfundimit të spektaklit ‘The voice of Albania’ pjesëmarrësit, e sidomos ata që arritën të kualifikohen deri në etapat më të rëndësishme të këtij formati, kanë nisë menjëherë punën në ndërtimin e karrierës muzikore. Jehona Lumi, pjesëmarrësja nga grupit i Elton Dedës arriti deri në netët live.

Në vitin 2012, Jehona Lumi merr pjesë në The Voice Of Albania 2.

Në Maj 2013, Jehona Lumi merr pjesë në Top Fest 10 me këngën "Era".

Në Maj 2015, Jehona Lumi merr pjesë në Top Fest 12 me këngën "Nje Nate".

Në Qershor 2015, Jehona Lumi merr pjesë në Zambaku I Prizrenit 2015 me këngën "Kjo Melodi".

Më datë 16 Korrik 2017, Jehona Lumi publikon videoklipin "Largësia". Videoklipi u prodhua nga Pinkmoon Creative.

Më datë 22 Maj 2019, Hysni Zeqiri & Jehona Lumi publikojnë videoklipin "Prej Asaj Nate". Muzika e këngës u punua nga Florent Boshnjaku, teksti u shkrua nga Uki Latifi, ndërsa për orkestrimin u kujdes Florent Boshnjaku. Videoklipi u prodhua nga kompania Pinkmoon Creative.

Më datë 26 Korrik 2019, Jehona publikon videoklipin "El Amor". Muzika e këngës u punua nga Zzap, ndërsa teksti u shkrua nga Jehona Lumi.

Jehona Lumi & Florent Abrashi kanë njoftuar se do publikojnë së shpejti videoklipin "Gol Duam Gol". Nuk mund të mungonte një këngë përcjellëse, për të motivuar futbollistët e Kosovës drejt “Euro 2020”. Këngëtarët Florent Abrashi dhe Jehona Lumi janë dy emrat të cilëve u është besuar kjo përgjegjësi, dhe që do të jenë intepretues të himnit të Përfaqësueses së Kosovës për “Euro 2010”, një projekt ky i nisur nga organizatori Emir Krasniqi. Kënga është ripërpunim i një kënge të famshme të grupit “Lindja”.

» Dërgo Korrigjime »

» Tekstet e Këngëve »

Pjesëmarrëse në

Voice Of Albania

Profili

Facebook

Instagrami

Zyrtar

Shto profile

të tjera