A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #

Live Video

Video Link

Jehona Lumi - Kjo Melodi


Nuk ka akoma asnjë votë


Komente nga Fansat

Asnjë Koment 🔥🔥

09/12/2015

2015-12-09T19:13:50

Teksti:

Jehona Lumi

Muzika & Orkestrimi:

Leonard Canhasi

Pjesëmarrëse në

Zambaku I Prizrenit 2015


Edhe këtë mëngjes
Eci rrugës së njejtë
Sa shumë kohë
E sa muaj kanë kalu

Prapë e njejta melodi
Më shkon mëndja prapë tek ti
Këta tinguj që dëgjoj
I adhuroj, oooh

Dhe kjo rrugë më sjell veç shpresë
Se do t'shoh këtë mëngjes
Dhe kjo këngë që na takoj
Do t'na bashkoj

Unë e di, edhe ti
Këtë këngë kur dëgjon
Mua më kujton
Kështu më thua ti gjithmonë

Ti s'e di kur do të them
Nuk kam frikë më, të ngurrojë,
Të kam dashur dhe të du
Jo, s'e mohoj, oooh

Zemra ime rrah më shpejt
Sa herë zërin të ndëgjon
Po të pres që ti të vish
E të tregoj

Do ta lë shpirtin e lirë të flas
Do pranoj që ne të jemi bashkë
Si kujtim për ne të dy
Le të jetë kjo melodi

Kjo këngë e bukur që si ne ngjason
Le të vazhdoj e të jehoj gjithmonë
E gjithë bota le ta di
Ne të dy do t'jemi nji

Unë e di, edhe ti
Këtë këngë kur dëgjon
Mua më kujton
Kështu më thua ti gjithmonë

Ti s'e di por do të them
Nuk kam frikë më, të ngurrojë,
Të kam dashur dhe të du
Jo, s'e mohoj, oooh

Zemra ime rrah më shpejt
Sa herë zërin të ndëgjon
Po të pres që ti të vish
E të tregoj

Do ta lë shpirtin e lirë të flas
Do pranoj që ne të jemi bashkë
Si kujtim për ne të dy
Le të jetë kjo melodi

Kjo këngë e bukur që si ne ngjason
Le të vazhdoj e të jehoj gjithmonë
E gjithë bota le ta di
Ne të dy do t'jemi nji

E gjithë bota le ta di
Ne të dy do t'jemi nji


Ky tekst u dërgua nga Grupi Jeta