A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #
Jessie J

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  4.9 / Votuan:  51
  • Vendlindja:
  • Londer 
  • Jeton dhe vepron në :
  • Angli 
  • Mosha:
  • 31 Vjeç
  • Shenja e Horoskopit:
  • Dashi ♈
BIOGRAFIA: Jessie J është një këngëtare e huaj shumë e njohur dhe muzika ku identifikohet më shumë është ajo pop. Jessica Ellen Cornish, better known by her stage name Jessie J, is an English singer and songwriter. Born and brought up in London, England, she studied at the BRIT School before signing with Gut Records and striking a songwriting deal with Sony/ATV Music Publishing where she wrote for artists including Chris Brown and Miley Cyrus. After signing with Universal Republic, Jessie J came to prominence following the release of her debut single, "Do...

>> Lexo gjithë biografinë >>


Komente nga Fansat

1 🔥🔥

Shto profile

zyrtare


Artistë Të Ngjashëm:

Adele

Demi Lovato

Katy Perry

Lana Del Rey

Hilary Duff

Lady Gaga

Maria Mena

Hadise

Taylor Swift

Selena Gomez


Tags: Jessie J

Krijo Një Kartolinë