A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #
Jeta Abazaga

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  8
  • Vendlindja:
  •  
  • Jeton dhe vepron në :
  • Kosovë 
BIOGRAFIA: Jeta Abazaga është një këngëtare e njohur dhe muzika ku identifikohet më shumë është ajo popullore moderne dhe popullore vajtuese. Në Gjakovë rrjedha e talenteve të muzikës kurrë nuk ndalet. Kjo është e veçanta e qytetit që ka traditën për kulturën dhe që ka vulën e suksesit në këtë fushë. Ajo ka përfunduar gjimnazin “Hajdar Dushi” në Gjakovë. Në Qershor 2005, Jeta Abazaga & Mjellma Abazaga marrin pjesë në Polifest Kids 2005 me këngën "Bleta Dhe Lulja". Në Qershor 2007, Jeta Abazaga & Mjellma Abazaga marrin pjesë në Polifest Kids 2007 me këngën "Kurreshtja". Më datë...

>> Lexo gjithë biografinë >>


Komente nga Fansat

Asnjë Koment 🔥🔥

Shto profile

zyrtare


Artistë Të Ngjashëm:

Ilire Marevci

Luljeta Krasniqi

Anduena Tahiri

Artesa Retkoceri

Samuela

Valentina Bajraktari

Nada Gjyriqi

Mera Zymeri

Nazmije Selimi

Vita Guhelli


Tags: Jeta Abazaga

Krijo Një Kartolinë