A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #
Joe Dassin

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  1 / Votuan:  2
(1938-1980)  
  • Vendlindja:
  • New York 
BIOGRAFIA: Joe Dassin është një këngëtar i huaj i njohur dhe muzika ku identifikohet më shumë është ajo e lehtë. Dassin was born in New York City to American film director Jules Dassin (1911–2008) and Béatrice Launer (1913–1994), a New York-born violinist, who after graduating from a Hebrew High School in the Bronx studied with the British violinist Harold Berkely at the Juilliard School of Music.[2] His father was of Ukrainian and Polish-Jewish extraction, his maternal grandfather was an Austrian-Jewish immigrant, who arrived in New York with his family at...

>> Lexo gjithë biografinë >>


Komente nga Fansat

Asnjë Koment 🔥🔥

Shto profile

zyrtare
Artistë Të Ngjashëm:

Barry White

Jencarlos

Tom Dice

4tune

Alihan

Colonel Reyel

S-Kyz

Kenan Doðulu

Karl Afrikaf Appela

Ferdi


Tags: Joe Dassin

Krijo Një Kartolinë
Kjo faqe përdor cookies vetëm për reklama dhe statistika. Kjo faqe nuk mbledh, nuk përdor dhe nuk shpërndan të dhënat tuaja. Kompanitë e palëve të treta që përdorin cookies janë: Google, Taboola dhe MGID.
Më shumë info  
teksteshqip.al © 2007 - 2018