A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #

Vija

“Moj vij’ e kthjellt’ e qart’ argjend
Ngahere rend nga vend ne vend
Ne breg qendroj dhe po mendoj:
“Nga po me vjen, ku po me shkon?”

“Vij prej nje burgu shkemb gremine
Rrjedh neper lule dhe lendine
Qiellin e kalter bukuri
E pasqyroj me dashuri”

- poezi nga Johann Wolfgang Von Goethe


Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  1

Kjo faqe përdor cookies vetëm për reklama dhe statistika. Kjo faqe nuk mbledh, nuk përdor dhe nuk shpërndan të dhënat tuaja. Kompanitë e palëve të treta që përdorin cookies janë: Google, Taboola dhe MGID.
Më shumë info  
teksteshqip.al © 2007 - 2018