A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #
Jolanda Dhamo

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  22
  • Vendlindja:
  •  
BIOGRAFIA: Jolanda Dhamo është një këngëtare e njohur dhe muzika ku identifikohet më shumë është ajo e lehtë. Edhe pse kur ajo u ngjit në skenë në vitin 1981 ishte vetëm 16 vjeçe, atëherë bukuria dhe trupi i gjatë ishin një plus për të, si për të gjitha këngëtaret e vërteta. Ka qenë e privilegjuar dhe ndër këngëtaret më të mira në atë kohë, dhe aktualisht ka arritur të zgjerojë repertorin e saj me shumë këngë të lehta, popullore e ritmike për sa i perket muzikës. Ka qenë një femër me shumë humor, por ajo vetë ka pohuar se jeta e vështirë e një artisteje ...

>> Lexo gjithë biografinë >>


Komente nga Fansat

Asnjë Koment 🔥🔥

Shto profile

zyrtare

I Lodhuri (2005)

Per Mua Je (2003)

Deti Dhe Kurbeti (2002)


» Dërgo Një Këngë »

Nene Dhe Zot
Me Fal Une Te Them
Vetmia Flet
Sa Me Mungon
Falja
Ku Humbe Dashuri
Jeto Me Hijen Tende
Deluzion
Perse Fshihesh
Dhimbje Dhe Lot


Artistë Të Ngjashëm:

Aferdita Zonja

Myfarete Laze

Alida Hisku

Morena Reka

Bruna Sota Hoxha

Pavlina Nikaj

Justina Aliaj

Zeliha Sina

Ema Qazimi

Lindita Theodhori


Tags: Jolanda Dhamo, Jolanda, Lola

Krijo Një Kartolinë
Kjo faqe përdor cookies vetëm për reklama dhe statistika. Kjo faqe nuk mbledh, nuk përdor dhe nuk shpërndan të dhënat tuaja. Kompanitë e palëve të treta që përdorin cookies janë: Google, Taboola dhe MGID.
Më shumë info  
teksteshqip.al © 2007 - 2018