A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #
Jon Tarifa

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  12
  • Vendlindja:
  • Tiranë 
  • Jeton dhe vepron në :
  • Hollandë 
BIOGRAFIA: Jon Tarifa është një këngëtar dhe autor këngësh i njohur dhe muzika ku identifikohet më shumë është ajo pop. Joni Tarifa, shqiptar me origjinë, po korr frytet e punës së tij disa vjeçare. Djaloshi nga Tirana i cili profesion të vërtetë ka marketingun, jeton prej shume vitesh në Holandë. Ai është djali i dytë i Fatos Tarifës, ish-ambasador i Shqipërisë në Shtetet e Bashkuara të Amerikës dhe më pas në Holandë. “U larguam nga Shqipëria familjarisht dhe u vendosëm në Chapel Hill, shtet i Karolinës së Veriut, në Shtetet e Bashkuara të Amerikës. Aty mbarova s...

>> Lexo gjithë biografinë >>


Komente nga Fansat

Asnjë Koment 🔥🔥

Faqja

Zyrtare

Profili

Twitter

Profili

Facebook

Kanali

Youtube

Profili

SoundCloud

Instagrami

Zyrtar

Shto profile

zyrtare


Artistë Të Ngjashëm:

Armend Ademi

Petrit Kola

Klejvis Saliaj

Kristo Thano

Ardit Çuni

Ergys Shahu

Erjon Beci

Keler Sufja

Glaugus Furtuna

Luiz Ejlli


Tags: Jon Tarifa, Joni Tarifa

Krijo Një Kartolinë
Kjo faqe përdor cookies vetëm për reklama dhe statistika. Kjo faqe nuk mbledh, nuk përdor dhe nuk shpërndan të dhënat tuaja. Kompanitë e palëve të treta që përdorin cookies janë: Google, Taboola dhe MGID.
Më shumë info  
teksteshqip.al © 2007 - 2018