A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #
Jordin Sparks

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  1
  • Vendlindja:
  • Phoenix 
  • Jeton dhe vepron në :
  • Sh.B.A. 
  • Mosha:
  • 28 Vjeç
  • Shenja e Horoskopit:
  • Shigjetari ♐
BIOGRAFIA: Jordin Sparks është një këngëtare e huaj shumë e njohur. Jordin Brianna Sparks is an American singer, songwriter and actress. In 2007, she rose to fame after winning the sixth season of American Idol; at age 17, she became the youngest winner in the series' history. Her self-titled debut album was released later that year; it was certified platinum by the Recording Industry Association of America (RIAA) and has sold over two million copies worldwide. The album spawned US Billboard Hot 100 top-ten singl...

>> Lexo gjithë biografinë >>


Komente nga Fansat

Asnjë Koment 🔥🔥

Shto profile

zyrtare» Dërgo Një Këngë »Artistë Të Ngjashëm:

Kat Deluna

Vanessa Hudgens

Ciara

Christina Perri

Shontelle

Carly Rae Jepsen

Alexandra Stan

Tal

Alessandra Amoroso

Natalia Kills


Tags: Jordin Sparks

Krijo Një Kartolinë
Kjo faqe përdor cookies vetëm për reklama dhe statistika. Kjo faqe nuk mbledh, nuk përdor dhe nuk shpërndan të dhënat tuaja. Kompanitë e palëve të treta që përdorin cookies janë: Google, Taboola dhe MGID.
Më shumë info  
teksteshqip.al © 2007 - 2018