A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #

Ne bëjmë kërkime të vazhdueshme në Youtube, por nuk kemi arritur të gjejmë një videoklip për këtë këngë.

Kërko Video

Këngë Të Shqipërisë Së Jugut - As E Vogël As E Madhe


Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  1.8 / Votuan:  9

Komente nga Fansat

Asnjë Koment 🔥🔥

20/06/2014

2014-06-20T07:59:24

I: As e vogël moj as e madhe
Qenke çupë moj namuzqare.
O sa të deshta e të dua, moj e mira! :I
O kur më shkoje në sokak, e vogëla
Zemrën ç’ma bëje merak, e bukura!
O sa të deshta dhe të dua
Moj e mirë, e bukura
Të kërkova dhe s’u lodha, e vogla
As e vogël o as e madhe
Vetëm ty unë të kërkoj
Mendjen se ç’ma hoqe fare
Lozonjarja ime moj!
As e vogël…
As e vogël, as e madhe, fiks fare
As korçare, as kolonjare
Të zgjedh përmetare?
Më mirë hiç fare!
Shko njëherë nga Tirona
Shko njëherë nga Vlona
Vlona i ka gjysëm çika gjysëm gra
Dhe kërkon nga Shkodra
Por prap nuk e gjeta!
Ku është ajo e mira?
Ku është ajo e shkreta?
As e vogël…


Më Shumë...