A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  4.8 / Votuan:  101
  • Vendlindja:
  •  
BIOGRAFIA: KAOS është një grup artistësh i njohur dhe muzika ku identifikohet më shumë është ajo hip-hop. Gupi KAOS i njohur si (kejosat) është krijuar nga Vigan Bardhi i njohur si Vig Poppa, dhe Lumi Berisha i njohur si Lumi B. Që të dy jetojnë dhe veprojnë në Prishtinë dhe kane ndermarre karrierat e tyre solo, pa harruar projektet per grupin KAOS. Slogan adekuat i tyre është: Kejos Thuhet, Kaos Shkruhet! Në Prill 2005, KAOS marrin pjesë në Top Fest 2 me këngën "Se Kur Pi". Në Qershor 2006, KAOS marrin pjesë në VFM 2006 me këngën "Hey", në bas...

>> Lexo gjithë biografinë >>


Komente nga Fansat

Asnjë Koment 🔥🔥

Anëtar i grupit

Vig Poppa

Anëtar i grupit

Lumi B

Profili

Twitter

Profili

Facebook

Instagrami

Zyrtar

Shto profile

zyrtare

X (2013)

Bardh E Zi (2008)


» Dërgo Një Këngë »

Hey
VIP
Ngoje Zemren Tem
Sheqer
Vandami
Gëzuar Përhajr
K'tu Jom
Le T'kallen
S'dihet Qka U Bo
I Like It


Përkthime (2)


Artistë Të Ngjashëm:

B.F.P

Black Shadow

Hip-Hop Soldiers

Antrax

Kthetrat

Levels

Cannibalz

Double G Army

Da LIGS

TDS


Tags: Kaos, K-Os, K Os, Kos, Lumi, Keos, Vigan Bardhi, Vig Popa, Vig Poppa

Krijo Një Kartolinë