A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #

Audio

Video Link

Kastro Zizo - Burrat E Shtetit


Nuk ka akoma asnjë votë


Komente nga Fansat

Asnjë Koment 🔥🔥

18/05/2018

2018-05-18T17:45:31

Kujtoni thirrën atëher se ne fituam
nuk kishte dasëm por festë që ne jetuam
dolli armikut që e mori sot në prehër...
Si na iky ky vit pa e kuptuar
prej ditës që u puthëm dashuruam
tani janë njësoj si më parë
vet si më parë, jetë si me parë
Se nuk mund të jemi dot primitivë
të tjerët po na thonë politikën se kuptojmë
ca ca e mohojnë, ca ca e gjykojnë
ca ca e mohojnë, ca ca e gjykojnë
Ne e dimë se e gjitha është një teatër
ndaj aq sa jetojmë, ne e bojm sot me hater
kjo është puna përherë me fitimin
2-3 herë në vit, e bojn ata shpagimin

REF. 4x:
Dolli me armikun
që të mori ty në prehër
kur duart i ferkoje
dhe më thoje unë kam vlerë

Lëvduar kush e shpiku sonte garën
mjafton të hysh ta bosh ti të paparën
kampioni do të verë dorën në zemër
vec një laps, një letër, jo jo penelin
Në ktë vend duhet veç fantazi,
flasin kot Shqipëri, Shqipëri,
ku je ti a je ti, a je ti,
ku je ti pse je ti, a je ti,
a t'harruan, a kujtuan, se t'mohuan
burrat e dheut ty t'harruan
A kujtoni si ne thirrëm
ne fituam,
nuk ishte dasëm,
por e shijuam

REF. 4x:
Dolli me armikun
që të mori ty në prehër
kur duart i ferkoje
dhe më thoje unë kam vlerë


Më Shumë...
Kjo faqe përdor cookies vetëm për reklama dhe statistika. Kjo faqe nuk mbledh, nuk përdor dhe nuk shpërndan të dhënat tuaja. Kompanitë e palëve të treta që përdorin cookies janë: Google, Taboola dhe MGID.
Më shumë info  
teksteshqip.al © 2007 - 2018