A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #
Kat Deluna

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  5
  • Vendlindja:
  • New York 
  • Jeton dhe vepron në :
  • Sh.B.A. 
  • Mosha:
  • 31 Vjeç
  • Shenja e Horoskopit:
  • Shigjetari ♐
BIOGRAFIA: Kat Deluna është një këngëtare e huaj shumë e njohur. Kathleen "Kat" Emperatriz DeLuna is an American R&B singer-songwriter, recording artist and dancer. Born in The Bronx to Dominican parents, DeLuna began pursuing a career as a singer when she was a teenager. After signing with Epic Records, she released her debut single "Whine Up" in 2007. The single went on to become a commercial success, entering the Top 40 in numerous countries and topping the Billboard Hot Dance Club Play chart. Her debut stu...

>> Lexo gjithë biografinë >>


Komente nga Fansat

Asnjë Koment 🔥🔥

Shto profile

zyrtare


Artistë Të Ngjashëm:

Vanessa Hudgens

Christina Perri

Ciara

Miranda Lambert

Jordin Sparks

Shontelle

Loreen

Alexandra Stan

Leona Lewis

Natalia Kills


Tags: Kat Deluna

Krijo Një Kartolinë