A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #
Katy Perry

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  4.9 / Votuan:  32
  • Vendlindja:
  • Santa Barbara 
  • Jeton dhe vepron në :
  • Sh.B.A. 
  • Mosha:
  • 34 Vjeç
  • Shenja e Horoskopit:
  • Akrepi ♏
BIOGRAFIA: Katy Perry është një këngëtare e huaj shumë e njohur dhe muzika ku identifikohet më shumë është ajo pop. Katheryn Elizabeth Hudson, me mire e njohur si Katy Perry, është një këngëtare amerikane. Ajo është bere e njohur me hitin e saj "I Kissed a Girl", i cili është dalur ne vitin 2008 ne tregun botëror. Këngëtarja amerikane Katy Perry e filloi karierrën e saj me këngën "I Kissed a Girl", me të cilën fitoj zemrat e të gjithë të rinjve në të gjithë botën në vitin 2008 dhe duke u bërë kështu pjesë e shumë klasifikimeve. Kënga e saj e dytë ishte "Hot 'n...

>> Lexo gjithë biografinë >>


Komente nga Fansat

Asnjë Koment 🔥🔥

Shto profile

zyrtare» Dërgo Një Këngë »Artistë Të Ngjashëm:

Kelly Clarkson

Lana Del Rey

Hilary Duff

Britney Spears

Lady Gaga

Christina Aguilera

Jessie J

Maria Mena

Adele

Hadise


Tags: Katy Perry

Katy Perry në Kartolina:

Krijo Një Kartolinë