A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #
Kelly Clarkson

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  10
  • Vendlindja:
  • Fort Worth, Texas 
  • Jeton dhe vepron në :
  • Sh.B.A. 
  • Mosha:
  • 37 Vjeç
  • Shenja e Horoskopit:
  • Demi ♉
BIOGRAFIA: Kelly Clarkson është një këngëtare e huaj shumë e njohur dhe muzika ku identifikohet më shumë është ajo pop. Kelly Brianne Clarkson is an American singer and songwriter. In 2002, she rose to fame after winning the first season of American Idol, and has since been established as "The Original American Idol." Her debut single, "A Moment Like This", topped the US Billboard Hot 100 and broke the record for the biggest jump to number one in the chart's history; it became the best-selling single of the year in the country. She became the runner-up of World Id...

>> Lexo gjithë biografinë >>


Komente nga Fansat

Asnjë Koment 🔥🔥

Shto profile

zyrtare» Dërgo Një Këngë »Artistë Të Ngjashëm:

Lana Del Rey

Katy Perry

Britney Spears

Lady Gaga

Christina Aguilera

Pink

Helena Paparizou

Hadise

Maria Mena

Beyonce


Tags: Kelly Clarkson

Krijo Një Kartolinë