A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #

Ne bëjmë kërkime të vazhdueshme në Youtube, por nuk kemi arritur të gjejmë një videoklip për këtë këngë.

Kërko Video

Kenge Gjakovare - Elif, Elif


Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  3 / Votuan:  2

Komente nga Fansat

Asnjë Koment 🔥🔥

18/05/2011

2011-05-18T00:06:15

Elif Elif, ije, senja me tet-e, aman
Gjithë shqiptar’t o jan çu’ në kambë
Of aman, aman!
I: Kush të don-e, ije, me imon me dek-e aman
Karadakun hajde ta bojmë bejon! :I
T’ejten proma, ije, n’dy sahati aman
Donë me i ra o katunit t’ri.
Of aman, aman!
Lu’jti raja, ije, Podgoricës aman
Ja rrethoi hajde Kuçit kalanë.
Moj kalaja, ije, e me bedena aman
Qe sa mot o m’ke metë rrethu’
Of aman, aman!
M’i ke shkallzit ije, gur mermeri aman
S’mundet shkau hajde me t’i zaptu’.
Çka i ka thon-e, ije, shkina N’kollës aman
Se qeshtu o se kem kujtu’,
Of aman aman!
Asqer po m’vjen, ije, prej Kosovës aman
Dita ditës o po vjen tuj shtu’.
Aferim ije, ju shqiptar-e aman!
Trimëninë o ç’e botë ispatë
Of aman, aman!
Gjithë tuj pri-e, ije, para urdisë, aman
Shkojshit malit hajde tuj shalakatë’.


Më Shumë...
Kjo faqe përdor cookies vetëm për reklama dhe statistika. Kjo faqe nuk mbledh, nuk përdor dhe nuk shpërndan të dhënat tuaja. Kompanitë e palëve të treta që përdorin cookies janë: Google, Taboola dhe MGID.
Më shumë info  
teksteshqip.al © 2007 - 2018