A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #
Kengetare Te Ndryshem

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  4.8 / Votuan:  53
BIOGRAFIA: Kengetare Te Ndryshem është një përmbledhje këngësh e njohur dhe muzika ku identifikohet më shumë është ajo pop. Janë kengetarë te ndryshem te estrades te cilet vine nga te gjitha trevat shqiptare:Nga Kosova, Shqiperia, Mali i Zi, Maqedoni & Diaspora. Kane disa duete se bashku. Kenga e tyre me e njohur si grup eshte "Vendi Im" nje kenge kjo e cila u kendua nga estrada kosovare kushtuar vendit tone shqiptare. Por ka edhe mjaft kenge te tjera hite te cilat i kane kenduar ata sebashku ne bashkepunim. Në Dhjetor 1968, Kengetare Te Ndryshem merr pjesë në Fest...

>> Lexo gjithë biografinë >>


Komente nga Fansat

Asnjë Koment 🔥🔥

Shto profile

zyrtare

Albanian Love Songs (Part. 1) (2014)

Ne Telefon (2013)

Hitet Folklorike Vol.1 (2005)

Etnik Volumi 1 (2004)

Etnik Volumi 2 (2004)

Kolazh (1996)

Kenge Shkodrane

Perrlat E Folkut Vol.1


» Dërgo Një Këngë »

Ne Kemi Një Vend
Vendi Im
Boll Ka Fol' Kulla
Hand To Hand
Kuq E Zi
Kendojme Per Shqiperine
Atdheut
Msish, Msysh
Prane Njeri Tjetrit
N'kufi Te Vjeter


Përkthime (1)


Artistë Të Ngjashëm:

Këngë Trimërie

Kenge Gjakovare

Winx Club

Kenge Arbereshe

Maratona E Këngës Popullore Qytetare

Ilahi Te Ndryshme

Këngë Të Shqipërisë Së Veriut

Kenge Vlonjate Qytetare

Këngë Përmetare

Këngë Të Shqipërisë Së Jugut


Tags: Kengetare Te Ndryshem, Various Artists, Grup Kengetaresh

Krijo Një Kartolinë