A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #

Tema: Poezi Për Trishtim

Vetëm

Jam i vetëm dhe i tretur,
në këtë dhomë hir të heshtur.
Nga errësira e natës dhe e njerëzve,
i mbuluar jam.
Blozë zhgënjimi dhe hidhërimi,
rreth vetes unë kam.

Do më përpijë kjo vorbull,
e errët dhe e turbullt.
Kjo dhimbje më shtrëngon fort,
sa nuk mund të shpëtoj dot,
dua të qaj e të ulëras fort.

Shpirti i im i sfilitur çahet,
në këtë të zezë natë.
Agimin e një dite të re pret,
Por duhet të presë shumë gjatë.

- poezi nga Kevin Çika


- Poezia u dërgua nga Kevin Çika -

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  1

Kjo faqe përdor cookies vetëm për reklama dhe statistika. Kjo faqe nuk mbledh, nuk përdor dhe nuk shpërndan të dhënat tuaja. Kompanitë e palëve të treta që përdorin cookies janë: Google, Taboola dhe MGID.
Më shumë info  
teksteshqip.al © 2007 - 2018