A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #

Tema: Poezi Per Nënën

Mall

Valët e detit largohen,
dhe nënës duket se i shteron.
Fryn dhe erë,bien pikat e shiut,
gjëmon stuhia,
por nuk largohet dot,
kërkon të mbushë detin me lot.

Kërkon që dikush,
një përgjigje ti thotë.
Qan nëna e ngratë buzë detit.
Ndjen mall,ka çaste,
është nëna e një emigranti.

- poezi nga Kevin Çika


Nuk ka akoma asnjë votë


Kjo faqe përdor cookies vetëm për reklama dhe statistika. Kjo faqe nuk mbledh, nuk përdor dhe nuk shpërndan të dhënat tuaja. Kompanitë e palëve të treta që përdorin cookies janë: Google, Taboola dhe MGID.
Më shumë info  
teksteshqip.al © 2007 - 2018