A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #
Kolë Oroshi

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  4.1 / Votuan:  26
  • Jeton dhe vepron në :
  • Sh.B.A. 
BIOGRAFIA: Kolë Oroshi është një këngëtar i njohur dhe muzika ku identifikohet më shumë është ajo popullore moderne. Muzika si profesioni më aktual në Kosovë dhe rajon, vazhdon të sjellë në pah çdo ditë këngëtar dhe talent të mëdhenj të kësaj fushe. Njëri nga të rinjtë i cili arriti të shënon suksese të vazhdueshme që nga dalja e parë para publikut, është padyshim këngëtari Kolë Oroshi, i cili jeton në Zvicër. Ky talent ndonëse është rritur larg vendlindjes, dhe veprimtarinë e tij muzikore e ka zhvilluar kryesisht në Evropë dhe Amerikë, ai prapë se prapë është ...

>> Lexo gjithë biografinë >>


Komente nga Fansat

Asnjë Koment 🔥🔥

Instagrami

Zyrtar

Shto profile

zyrtare

S'kan Qka Me Na Ba (Kosovarja) (2014)

Eja Prap Tek Unë (2012)


» Dërgo Një Këngë »

Tash Je I Martum
Qika Mamit
Bone Bone
Je Gjysem Njeri
Si Ti 1000 I Gjej
S'kan Cka Me Na Ba
Ama Ama
Pa Nanen
Sherbeti I Bakllaves
Kodi I Nderit


Artistë Të Ngjashëm:

Ali Gërguri

Beni Baksi

Blerim Marshiqi

Arben Dema

Lumni Tershana

Shqipri Kelmendi

Burak Vehapi

Shkelqim Kola

Murat Gjoniku

Sadik Uka


Tags: Kole Oroshi, Quki

Krijo Një Kartolinë
Kjo faqe përdor cookies vetëm për reklama dhe statistika. Kjo faqe nuk mbledh, nuk përdor dhe nuk shpërndan të dhënat tuaja. Kompanitë e palëve të treta që përdorin cookies janë: Google, Taboola dhe MGID.
Më shumë info  
teksteshqip.al © 2007 - 2018