A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #

Official Video

Video Link

Kole Oroshi - Ah Loke


Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  3 / Votuan:  1

Komente nga Fansat

Asnjë Koment 🔥🔥

03/04/2012

2012-04-03T00:56:41

U kon lufta mori flak, dhe kosova u mlu gjak.
Pastaj gjaku u palu, i ra shpirti lokes me bajt shume.
Plake dhe dhimbje plot, Lokja bi ti qan me lote..
Nuk e din se ku i ka gjallet vra..
Nuk e din..

Njeri gjall, per jet prej saj u nda
A kish kush loken me qetesu
O me pajtu

Nan loke, per ty lotet qain gjithmon
se zemren e kishe marr
Moj loke, plaget skan sherim nuk kam se
te kujtoj me mall.

Lokja pat kerku djemt e saj me perqafu
Me i puth per te fundit here, e me gzim e shkreta jet me ndrru
Zemra nau qa, e sherim per te nuk ka
Edhe lotet sjon tu nda e gjith tu qa
Loke moj.

Ti na deshte..
Deshte me gjithe shpirt,
sa pikllim, ma su pam kur u pershendetem..

Nan loke, per ty lotet qain gjithmon
se zemren e kishe marr
Moj loke, plaget skan sherim nuk kam se
te kujtoj me mall.


Ky tekst u dërgua nga  linda
Më Shumë...
Kjo faqe përdor cookies vetëm për reklama dhe statistika. Kjo faqe nuk mbledh, nuk përdor dhe nuk shpërndan të dhënat tuaja. Kompanitë e palëve të treta që përdorin cookies janë: Google, Taboola dhe MGID.
Më shumë info  
teksteshqip.al © 2007 - 2018