A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #

Audio

Video Link

Kole Oroshi - Maturantet  (Feat. Astrit Mulaj)


Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  4

Komente nga Fansat

Asnjë Koment 🔥🔥

29/06/2012

2012-06-29T18:25:37

Featuring

Astrit Mulaj

Këngë e albumit:

"Eja Prap Tek Unë"


Strofa I

Msimet perfunduan
ne ditar ska flet
as per not as per munges
bash i kem kaluar ditet me te bukura n'jet
s'ju harojm deri sa t'vdes
N'klasen ton te vjeter veq kujtime mbesin
per shoqnin qe e kemi pas
njeri tjetrin e kujtojm deri sa t'vdesim
lum e kend e patem n'klas

A jemi a sjemi dridhe gjenerat
njeri tjetrit urojm fat
n4 an te botes mund te na shperndajn
por ne zemer njeri tjetrit
gjithmon do ta mbajm

A jemi a sjemi dridhe gjenerat
luaj gjith naten e gjat
MATURANT te tjer pas nesh do te ket
por ma t'mir se na kur ska me pas ne ket qytet
Strofa II

Kjo mbremja magjike zbulon fshehtesi
qe ne zemer e kam pas
gjith kto vite ty te pate simpati
je shoqja ma e bukura n'klas
Sonte ama doren dhe vallzo me mua
nese edhe ti pranon thuaj te Dua
Dashuria let fillon

A jemi a sjemi dridhe gjenerat
njeri tjetrit urojm fat
n4 an te botes mund te na shperndajn
por ne zemer njeri tjetrit
gjithmon do ta mbajm

A jemi a sjemi dridhe gjenerat
luaj gjith naten e gjat
MATURANT te tjer pas nesh do te ket
por ma t'mir se na kur ska me pas ne ket qytet


Më Shumë...