A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #

Nuk ka akoma asnjë votë

BIOGRAFIA: Korgelt është një grup artistësh i njohur dhe muzika ku identifikohet më shumë është ajo pop. Në vitin 2015, Elton Çaça themeloi grupin Korgelt dhe regjistroi albumin e parë "Don't Hesitate (Mos hezito)". Orientimi i tij muzikor lidhet me përvojat e tij të ndryshme. Një përzierje delikate e downtempo, trip hop, muzikë lounge, folk dhe pop. Është me të gjitha këto ndikime që ai e ka thurur tingujt aq tipike për këtë vepër të parë. "Mos hezitoni" është një vepër popullore dhe eksperimentale, e kryer dhe sublimuar nga zërat, aq sensualë dhe ...

>> Lexo gjithë biografinë >>


Komente nga Fansat

Asnjë Koment 🔥🔥

Lider i grupit

Elton Çaça

Profili

Facebook

Shto profile

zyrtare


Artistë Të Ngjashëm:

Plisat

Grupi Mister

Bulza

Revolt Klan

Tracks Band

Exception

Alternative

Natyral

Spirit Voice

Marigona


Tags: Korgelt, Elton Çaça, Elton Caca

Krijo Një Kartolinë