A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #
Kristina Marku

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  4.9 / Votuan:  31
  • Vendlindja:
  • Puke 
  • Jeton dhe vepron në :
  • Shqipëri 
BIOGRAFIA: Kristina Marku është një këngëtare dhe autore këngësh e njohur dhe muzika ku identifikohet më shumë është ajo popullore moderne dhe popullore dasmash. Kristina Marku eshte nje kengetare me nje polencial vokali te admirueshem, sa shpesh krahasohet me zerin e Fatmira Brecanit dhe per kete ajo gjithmone thote se eshte nje dhunti qe ia ia, ka, fal Zoti dhe natyra e bukur e Pukes. Kengetarja me zerin karakteristik ka lindur ne Dardhe te Pukes, ka jetuar disa vite ne Fushe Arrez dhe aktualisht jeton ne Tirane. Muzika ka qene gjithmone udhetare me Kristinen, edhe kur ajo u shkeput nga skena per arsye ...

>> Lexo gjithë biografinë >>


Komente nga Fansat

Asnjë Koment 🔥🔥

Profili

Facebook

Shto profile

zyrtare

Kenge Dasmash 2018 (2018)

Nuse Me Fat (2014)


» Dërgo Një Këngë »

Shqiperi Etnike
Bajrake
Pema E Dashurise
Nuse Me Fat
Cuni Lales

Autor i këngëve

Duke u ngarkuar... Prisni ju lutem
Shiko Më Shumë

Artistë Të Ngjashëm:

Odeta Dervishi

Eli Malaj

Albana Mesuli

Lulka Merkulaj

Teuta Thaqi

Nazmije Demolli

Sanije Doberlani

Shqiponja Muhaxheri

Mihrije Lestrani

Ylmize Tafallari


Tags: Kristina Marku

Kristina Marku në Kartolina:

Krijo Një Kartolinë