A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #

Official Video

Video Link

Top 200

Kthjellu & Flori - S'te Fal


Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  20

Komente nga Fansat

Asnjë Koment 🔥🔥

25/05/2010

2010-05-25T00:00:00

Më Shumë Nga

Flori Mumajesi

Video Produksioni:

Pro Video

Këngë e albumit:

"Vjeshte Dimer '09"

Këngë e albumit:

"Detaj"

Pjesëmarrëse në

VFM 2010


Një letër kam në duar,
nuk dua unë ta lexoj,
një mesazh ti e ke shkruar,
kur jeta për ty mbaroj.

Kishe shpirt si unë,
kishe jetë si unë,
i përjetshëm ishe dje,
që kur s'je me ne,
një ditë po na sheh,
atje lart ku shpirti fle.

Jo, jo s'të fal,
na mungon të gjithëve këtë natë,
se ti je, ti je çdo ditë,
drita ime në errësirë.

Jo, jo s'të fal,
na mungon të gjithëve këtë natë,
se ti je, ti je çdo ditë,
drita ime në errësirë.

Një foto është për mua,
kur ishim të vegjël ne,
në murin e familjes,
do jesh gjithmonë atje.

Nëna jote më thotë,
nuk jam vetëm në botë,
më bekon më sheh si ti,
dhe unë gjithmonë do jem,
kujdes unë do ta kem,
djali saj si ishe ti.

Jo, jo s'të fal,
na mungon të gjithëve këtë natë,
se ti je, ti je çdo ditë,
drita ime në errësirë,

Jo, jo s'të fal,
na mungon të gjithëve këtë natë,
se ti je, ti je çdo ditë,
drita ime në errësirë.


Ky tekst u dërgua nga  jannaAkordet

Intro & Main Riff

E|--10-----10-----10-----10-----|--11------11------11------11------
B|------8------8------8------8--|------11------11------11------11--
G|------------------------------|----------------------------------
D|------------------------------|----------------------------------
A|------------------------------|----------------------------------
E|------------------------------|----------------------------------

E|--10-----10-----10-----10-----|--8-----8-----8-----8-----
B|------6------6------6------6--|-----6-----6-----6-----6--
G|------------------------------|--------------------------
D|------------------------------|--------------------------
A|------------------------------|--------------------------
E|------------------------------|--------------------------


Strofa

Gm - D# - Bb - F

ose ne zhargonin ballkanik

Gmol - Dis - Ais - F

Refreni

Distortion - ON

E|-------------|-------------|-------------|-------------
B|-------------|-------------|-------------|-------------
G|-------------|--8----8--8--|-------------|-------------
D|--5----5--5--|--8----8--8--|--8----8--8--|--3----3--3--
A|--5----5--5--|--6----6--6--|--8----8--8--|--3----3--3--
E|--3----3--3--|-------------|--6----6--6--|--1----1--1--


G5 - D#5 - Bb5 - F5

Kartolina (1)

2018-05-20 13:19:55
Ti je çdo ditë
Drita ime në errësire

Krijo Një Kartolinë

Fullscreen


Kjo faqe përdor cookies vetëm për reklama dhe statistika. Kjo faqe nuk mbledh, nuk përdor dhe nuk shpërndan të dhënat tuaja. Kompanitë e palëve të treta që përdorin cookies janë: Google, Taboola dhe MGID.
Më shumë info  
teksteshqip.al © 2007 - 2018