A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #

Tema: Poezi Për Fenë Myslimane

5 Kohët E Namazit

Zgjohu heret për Allahun
Merr abdest fale sabahun.

Ban punë të mira për Allah
Dreken fale mos harro.

Mos u mashtro me pasurin
Dal ngadal fale ikindin.

Mos e degjo ti shejtanin
Merr abdest fale akshamin.

Nëse e do lumturin
Qu e fale edhe jacin.

- poezi nga Kushtrim Hyseni


- Poezia u dërgua nga kushtrimhyseni -

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  1

Kjo faqe përdor cookies vetëm për reklama dhe statistika. Kjo faqe nuk mbledh, nuk përdor dhe nuk shpërndan të dhënat tuaja. Kompanitë e palëve të treta që përdorin cookies janë: Google, Taboola dhe MGID.
Më shumë info  
teksteshqip.al © 2007 - 2018