A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #

Audio

Video Link

L-Patriot - Shqiptare


Nuk ka akoma asnjë votë


Komente nga Fansat

Asnjë Koment 🔥🔥

30/08/2010

2010-08-30T17:35:11

Këngë e albumit:

"Qëllimin E Arrita"


.........................................................
E dhezi kerrin vi t'marr me kerr
zemer per ty bona edhe shofer
bona pilot nese m'hyp n'aeroplan
kejt per ty i boj se pe shoh qe po ma han
ban a nuk ban nuk pot vet kush
ti hanksha moj ata sy qe i ki t'zi si rrush
si ti s'o kush oj Shqiptarja jeme
tjerat vijn e shkojn Shqiptare ty t'du me Zemer
Ju kam dasht e kam me ju dasht sa t'jam gjall
per ju e qoj pesh per ju sante kam me kall
nuk i ndrroj me Kroate e as Gjermane
as me Spnajollka as me Italiane
as Shkina Ruse Turke Arabe
as njo s'ma knaq shpirtin si vajza Shqiptare
i du vlla me zemerpa to s'un jetoj
veq kur i ni t'um than zemer qdo sen e perballoj
.........................................................

Ref:
.........................................................
Sa her un zemer hi n'Club ti per mu duhesh me i qu durt
je e jemja mos u ngut oj shqiptare zoti t'Rujt
Sa her un zemer hi n'Club ti per mu duhesh me i qu durt
je e jemja mos u ngut oj shqiptare zoti t'Rujt
.........................................................

.........................................................
Qoni kejt durt nalt kur t'dal une n'binë
ket shit e boj ma mir se do reperat n'Prishtinë
sa her une vi reperat tjet harrohen
Diskotekat po kallen Publiku pesh qohet
se e kan vrejt kush dallon me kejt
kush pe then perditkush veq veten o te rrejt
hajt ti mos ki dert vazhdo me ket stil
se un ta dha qa po lyp ta qes bothen mu dridh
dridhe para e masher kadale her ma shpejt
dridhu dridhu mos u nalse i kalle kejt
qa po do me pi qe un po ta qet ni Pije
per femna kom shije ket sen dijeper çdo sen m'ka hije
le tash at Tipin qe s'po ta kuptojsh Tripin
hajde loqki te un ndash me kanq dhipin edhe shpirtin
se nuk jam asi Tipiqe i qet hunt gjithkun
qata pot thom ti per mu duhesh mi qu durt.
.........................................................

Ref:
.........................................................
Sa her un zemer hi n'Club ti per mu duhesh me i qu durt
je e jemja mos u ngut oj shqiptare zoti t'Rujt
Sa her un zemer hi n'Club ti per mu duhesh me i qu durt
je e jemja mos u ngut oj shqiptare zoti t'Rujt
.........................................................


Ky tekst u dërgua nga  Gazmend
Më Shumë...
Kjo faqe përdor cookies vetëm për reklama dhe statistika. Kjo faqe nuk mbledh, nuk përdor dhe nuk shpërndan të dhënat tuaja. Kompanitë e palëve të treta që përdorin cookies janë: Google, Taboola dhe MGID.
Më shumë info  
teksteshqip.al © 2007 - 2018