A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #

Official Video

Video Link

Lacky - Vitet


Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  4.7 / Votuan:  3

Komente nga Fansat

Asnjë Koment 🔥🔥

09/02/2019

2019-02-09T16:05:07


Na vjen keq por nuk disponojmë akoma tekstin e këngës "Vitet" kënduar nga Lacky.
Ndihma juaj do ishte shumë e çmuar në rast se mundeni të shkruani tekstin e "Vitet".
Videoklipi nga Lacky i bashkangjitur me këtë këngë, do ju ndihmojë për ta shkruajtur. Faleminderit për kohën tuaj.


Dërgo Tekstin


Rendisim më poshtë tekstet e disa këngëve me të njëjtin titull dhe shpresojmë që përmbajnë tekstin që kërkoni:

Shkurte Gashi - Vitet

jo s'kam forc, sun duroj
gjithekujt tash do ti tregoj,
dhimbjen vetes t'ja lehtsoj 2x

Ti, krejtve ju ke than
s'esht per mu, po du me lan
un, asgje nuk kam dit
por nga ti se kam prit 2x

jo s'kam forc, sun duroj
gjithekujt tash do ti tregoj,
dhimbjen vetes t'ja lehtsoj 2x

Vitet shpejt kan me kallu,
ke me pa sa ke gabu
Nje dit kurr ka met mungu,
ke me lyp dikan si mu 2x

jo s'kam forc, sun duroj
gjithekujt tash do ti tregoj,
dhimbjen vetes t'ja lehtsoj 2x

Te Tanet - Vitet

Yea man
kush ne kte bote jetoj
e ne fund e shijoj shqipe?
emri im eshte Besnik Cepeljaa
lindur 1985 27vjec
dhe un nuk jam ai person ...

Vitet kthehen mu ne dite
Ditet kthehen ne moment
Momenti kthehet ne sekond
And my life is gone ,,
Po numeroja ditet
Para syve me iken vitet
Po numeroja ditet
Para syve me iken vitet

Vitet kthehen mu ne dite
Ditet kthehen ne moment
Momenti kthehet ne sekond
And my life is gone ,,
Po numeroja ditet
Para syve me iken vitet
Po numeroja ditet
Para syve me iken vitet

Po numeroja ditet
Para syve me iken vitet
Po numeroja ditet
Para syve me iken vitet

Jeta ime breth me vrap
un mundohem qe ta kap
nuk e di se ku po shkon
nuk e di ku po me con
nje moment ta bisedojm
ditet e jetes po fluturojn
un ndihem i deshpruar
se ato po me parakalojn
ndonje here i swear to god
dita esht me e gjat
nga jeta un derdha aq shume
lot ne toke
sa u kthye ne balt dhe
ngeca kur nuk heca
nqs jeta ishte mjalti
mua me pickoj bleta
i humbur
ne mes te nje kryqezimi
po pres te kaloj ndonjeri
ta pyes per drejtimin
gabimin qe un smesova
kohen se vlersova
ditet si numerova
vitet i harrova
king bez babe
deri sa te vdes
rritur kemba zbathur
dhe prap nuk kam ankes
e ve doren ne zjarr
dhe e jap kte bes
trupi do perfshihet
po kurr bezzi bez

Vitet kthehen mu ne dite
Ditet kthehen ne moment
Momenti kthehet ne sekond
And my life is gone ,,
Po numeroja ditet
Para syve me iken vitet
Po numeroja ditet
Para syve me iken vitet

Vitet kthehen mu ne dite
Ditet kthehen ne moment
Momenti kthehet ne sekond
And my life is gone ,,
Po numeroja ditet
Para syve me iken vitet
Po numeroja ditet
Para syve me iken vitet

Qekur erdhem ne AMERIK
ditet u kthyen ne vit
vite mbushur plot me dhimbje
per njerzit dhe token time
Gabime te pa falura
qe nuk harrohen kurr
gjeta veten i rrethuar
ne 4 me 4 mur
jasht iken koha shpejt
brenda esht e kunderta
mendohem si te korrigjoj
vitet qe un humba
po ndonje here ne duket
sikur skam pik shprese
dhoma e qelis me mbyllet
si kuti shkrepse
filloj e derdh nje qese
ti Harroj keto strese
kam njerz qe me presin
prandaj nuk jap dorheqje
njerez qe i dua man
dhe me duan shum
ne cdo hap te gabuar
qendruan pran tek un
skaam koh per plehra
jo njerez pa vlera
jo hapni krahun dawg
coz Loko's coming home
zot i mahd me ndalo
atje prap mos me co
straight to the top
lets go
rrugen drejt ma trego

Vitet kthehen mu ne dite
Ditet kthehen ne moment
Momenti kthehet ne sekond
And my life is gone ,,
Po numeroja ditet
Para syve me iken vitet
Po numeroja ditet
Para syve me iken vitet

Vitet kthehen mu ne dite
Ditet kthehen ne moment
Momenti kthehet ne sekond
And my life is gone ,,
Po numeroja ditet
Para syve me iken vitet
Po numeroja ditet
Para syve me iken vitet