A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #
Lana Del Rey

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  13
  • Vendlindja:
  • New York 
  • Jeton dhe vepron në :
  • Sh.B.A. 
  • Mosha:
  • 32 Vjeç
  • Shenja e Horoskopit:
  • Binjaket ♊
BIOGRAFIA: Lana Del Rey është një këngëtare e huaj shumë e njohur dhe muzika ku identifikohet më shumë është ajo pop. Elizabeth Woolridge Grant, e njohur më mirë me emrin e artit si Lana Del Rey, është një tekstshkruese amerikane. U rrit në pjesën veriore të Nju Jork, Del Rey u zhvendos në Nju Jork në moshën tetëmbëdhjetë vjeç, ku ajo ndoqi kolegj dhe filloi shkrimet në muzikë dhe paraqitjet në klube. Në korrik 2011, ajo lëshoj këngën "Video Games" në internet, i shoqëruar me një video të bërë vetë. Kënga më vonë u lëshua si audio në tetor, duke udhëhequr alb...

>> Lexo gjithë biografinë >>


Komente nga Fansat

Asnjë Koment 🔥🔥

Shto profile

zyrtare


Artistë Të Ngjashëm:

Katy Perry

Hilary Duff

Lady Gaga

Taylor Swift

Kelly Clarkson

Helena Paparizou

Hadise

Jessie J

Adele

Maria Mena


Tags: Lana Del Rey

Krijo Një Kartolinë
Kjo faqe përdor cookies vetëm për reklama dhe statistika. Kjo faqe nuk mbledh, nuk përdor dhe nuk shpërndan të dhënat tuaja. Kompanitë e palëve të treta që përdorin cookies janë: Google, Taboola dhe MGID.
Më shumë info  
teksteshqip.al © 2007 - 2018