A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #
Landi Roko

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  44
  • Jeton dhe vepron në :
  • Shqipëri 
BIOGRAFIA: Landi Roko është një këngëtar i njohur dhe muzika ku identifikohet më shumë është ajo etno. Është një ndër këngëtarët më të kërkuar në ambientet me muzikë live dhe muzika e tij pëlqehet nga grupmosha të ndryshme. Jeta e artistit është gjithnjë e lidhur me avionin pasi ka kërkesa nga të katër anët e botës ku ka shqiptarë. Më datë 8 Shtator 2010, Landi Roko publikon videoklipin "Dashurova Nje Hyjneshe". Videoklipi u prodhua nga Shqipja Master. Më datë 17 Qershor 2013, Landi Roko publikon videoklipin "Kalendari". Videoklipi u prodhua...

>> Lexo gjithë biografinë >>


Komente nga Fansat

Asnjë Koment 🔥🔥

Instagrami

Zyrtar

Shto profile

zyrtare


» Dërgo Një Këngë »

Ata Xhelozojne
Nani Nani
Nazelie
A Le Le S'ka
Çfare Do Prej Meje
Gjigandja Ime
Jetim
O Jetë Sa Shumë Të Dua
Kallet
Mbreteresha Ime


Artistë Të Ngjashëm:

Sulltan Hajolli

Egzoni Vogel

Skender Buzoli

Kenan Salihu

Miri Kamzes

Hysen Trubareva

Mursel Murseli

Marseli

Ilir Tironsi

Soni I Vogel


Tags: Landi Roko

Landi Roko në Kartolina:

Krijo Një Kartolinë