A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #

Audio

Video Link

Lannex - Panorama


Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  1

Komente nga Fansat

Asnjë Koment 🔥🔥

06/08/2015

2015-08-06T18:31:25


Kemi kohë që po e kërkojmë tekstin e këngës "Panorama" kënduar nga Lannex.
Do ja u dinim shumë për faleminderit në rast se mundeni të na ndihmoni ne dhe të gjithë ata që janë në kërkim të këtij teksti.
Videoklipi nga Lannex i bashkangjitur me këtë këngë, do ju ndihmojë për ta shkruajtur. Faleminderit për kohën tuaj.


Dërgo Tekstin


Rendisim më poshtë tekstet e disa këngëve me të njëjtin titull dhe shpresojmë që përmbajnë tekstin që kërkoni:

Era Rakipllari - Panorama

Një panoramë pa korniz'
Sa shum' ngjyra janë stolis
Ëndrra thur me vete
Të jem pjesë e saj
Të jem pjesë e saj

Ti dorën tënde zgjat
Ylberin të ta jap
Eja ta provojmë gjithë ngjyrat ti ndryshojm'

Refreni:
Marr penelin, diellin vizatoj
Me çdo rreze dashuri dhuroj
Panorama veç buz'qeshje
Le të rrezatojë
Nën një qiell të gjithë jemi njësoj

Brënda saj dua t'qëndroj
Dua retë ti largoj
Sy të qeshur të shikoj
E gjithë bota të gëzojë
Të gëzojë

Ti dorën tënde zgjat
Ylberin të ta jap
Eja ta provojmë gjithë ngjyrat t'i ndryshojm'

Refreni:
Marr penelin, diellin vizatoj
Me çdo rreze dashuri dhuroj
Panorama veç buz'qeshje
Le të rrezatojë
Nën një qiell të gjithë jemi njësoj

Krazy - Panorama

(Verse 1)
I ulem ktu, rri n'qetsi,
Po menoj per Kohen dhe jeten,
- It's all about me -
- Po kam ete -
Demandoj sukses,
I really want to make it big,
Bigger than the rest

Shife diferencen mes nesh,
Dhe pastej kallzo se ku ke mbet,
S'keni pesh ide as men per rrep,
Se rrepi asht I jemi, ulna n'ta si dyshek,

Ja nisa me pak lek,
Me qa vazhdova, qysh fillova,
A per me t'ardh per qesh,
Inspirimi me vjen vet,
I'm real talk boy,
Ju folni sma kercet,

Shqipe better se know,
I'm better then them,
Shqipe better know se I'm better then all of them,
Aj qe mir e din man inat se I dhem,
Aj qe sa gati t'pregatitet me u shem.

(Chorus)
E kam perball nji panorama - Panorama,
Chilled life I don't need no drama,
Un e di qe do t'ja dali,
Sisha fut kot ta kisha dit qe sjam I pari,
Krejt qet, kallzo sa ke pazarin for the rari,
E shijoj suksesin - pamje ka plazhi

(Verse 2)
Quna si ti jan t'vegjel,
Per ket loj se keni menjen,
Ska randsi mosha, prap e boj temen,
Ti vje me stilin tan,
Un vi me stilin temin,

Trego sa vjet ke qe bon rrep,
Jo per tu hap po nu je nivelin tem,
Ju vjen era mut,
Jeni finito,
Rrepera wack,
Jeni t'shoifum,

S'ha raku per shikime krejt e din e boj per pare,
Sa her qe ti bon rrep,
Duket krejt hajgare,
Senet qe po qet, me t'ardh marre,
Famen qe e bon a plot e mushme me skandale,

Krejt ata qe m'kan nimu,
S'jau harroj rrespektin,
Shout out UniTTick, - Hustle Don Ma I Verteti -

Kategori e ron shqipe qe ku t'vjen termeti,
Sa her qe hy n'beat e dallojn se erdhi Krazy

(Chorus)
E kam perball nji panorama - Panorama,
Chilled life I don't need no drama,
Un e di qe do t'ja dali,
Sisha fut kot ta kisha dit qe sjam I pari,
Krejt qet, kallzo sa ke pazarin for the rari,
E shijoj suksesin - pamje ka plazhi

Vedat Ademi - Panorama

S'si si quhet
S'di a duhet
Thjesht e ndjej
Te kem afer
Dalim naten
A me ndjek
Me i cmendur se i cmendur
jam per ty
Ti me ler ta provojme

Ref:
S'me lodh me t'pa
Panorama me e bukur zemer je
Me lodh me t'pas
S'do te thote se nje dite ty une s'mund te t'kem (2x)

T'ikim fjaleve
Ditet ikim
Flasin kot
Une te dua
Dhe pse fjalet
ty ste mbarojne
Me i cmendur se i cmendur
jam per ty
Ti me ler ta provojme

Ref:
S'me lodh me t'pa
Panorama me e bukur zemer je
Me lodh me t'pas
S'do te thote se nje dite ty une s'mund te t'kem (3x)
Më Shumë...