A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #
Laurant Halimi

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  9
  • Vendlindja:
  • Bujari (Lipjan) 
  • Mosha:
  • 22 Vjeç
  • Shenja e Horoskopit:
  • Peshorja ♎
BIOGRAFIA: Laurant Halimi është një këngëtar i njohur dhe muzika ku identifikohet më shumë është ajo popullore moderne dhe popullore dasmash. Shkollën fillore e mbaroi në fshatin Llugagji "Hasan Prishtina" ndërsa shkollën e mesme zgjedhi të studioi në Ferizaj shkollën 'Qesk Zadeja' të muzikës. Ndërsa si i vogël kishe gjithnjë pasion muzikën që nga mosha 6-7 vjeqare. Gjatë këtyre viteve aj punoi shumë si fillestar ku këngën e parë e realizoj në vitin 2011 "Vetëm Nocion" nga Tekstshkruesi Avni Qaili dhe muzikën nga Shkumbin Azizi kurse gjatë mbarimit të shkollës së muzikës ai realizoi...

>> Lexo gjithë biografinë >>


Komente nga Fansat

Asnjë Koment 🔥🔥

Shto profile

zyrtare


Artistë Të Ngjashëm:

Adriatik Asllani

Sovran Olluri

Dossi A.K.A Professional's

Edijan Muhaxheri

Liil Craizy

Herolind Ramabaja

Sacrifice

Yll Bislimi

Explicit

Cadox


Tags: Laurant Halimi

Krijo Një Kartolinë