A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #
Ledina Çelo

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  2093
  • Vendlindja:
  • Tiranë 
  • Jeton dhe vepron në :
  • Gjermani 
  • Mosha:
  • 41 Vjeç
  • Shenja e Horoskopit:
  • Ujori ♒
BIOGRAFIA: Ledina Çelo është një këngëtare shumë e njohur dhe muzika ku identifikohet më shumë është ajo pop. Ledina Çelo është një këngëtare dhe modele shqiptare. Ajo mbaroi liceun artistik "Jordan Misja" për kanto dhe më pas shkollën e lartë. Ka marrë pjesë në disa konkurse dhe sfilata mode, në Shqipëri dhe jashtë shtetit. Ledina ka realizuar disa videoklipe ka qënë edhe prezantuese e festivaleve. Sot ajo është e martuar në Gjermani me ish-kampionin e kickbox-it Naim Kabashi. Në Dhjetor 1991, Ledina Çelo, Pirro Duka & Anila Qafoku marrin pjesë në Fe...

>> Lexo gjithë biografinë >>


Komente nga Fansat

Asnjë Koment 🔥🔥

Finaliste në

Eurovision

Instagrami

Zyrtar

Shto profile

zyrtare

Miss Bukuria


» Dërgo Një Këngë »

Fal
Te Ndjej Te Huaj
Me Ndez
Vagabond Nga Dashuria
Jetoni Jetën
Can You Touch Me Baby
Dangerous


Përkthime (3)


Artistë Të Ngjashëm:

Soni Malaj

Rozana Radi

Anjeza Branka

Bleona Qereti

Elsa Lila

Edona Llalloshi

Leonora Jakupi

Alberie Hadergjonaj

Adelina Ismaili

Arta Bajrami


Tags: Ledina Çelo, Eurovision, Ledina Qelo, Ledina Celo

Krijo Një Kartolinë
Kjo faqe përdor cookies vetëm për reklama dhe statistika. Kjo faqe nuk mbledh, nuk përdor dhe nuk shpërndan të dhënat tuaja. Kompanitë e palëve të treta që përdorin cookies janë: Google, Taboola dhe MGID.
Më shumë info  
teksteshqip.al © 2007 - 2018