A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #
Ledri Vula
  • Vendlindja:
  • Prishtinë 
  • Jeton dhe vepron në :
  • Kosovë 
  • Mosha:
  • 32 Vjeç
  • Ditëlindja:
  • 10 Korrik 1986
  • Shenja e Horoskopit:
  • ♋ Gaforrja
Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  4.9 / Votuan:  3040
Këndon kryesisht: hip-hop

Ledri Vula është këngëtar dhe autor këngësh shumë i njohur. Ledri Vula nisi karrieren e tij muzikore me grupin Skillz, se bashku me Visar Shalen. Pas disa vitesh suksesesh, grupi u shperbe pas mosmarreveshjeve midis dy repereve. Ne karrieren muzikore ka realizuar bashkepunime te shumta, shumica prej tyre jane edhe hite te njohura. I pelqyer nga gjinia femrore dhe i cilesuar si Don Zhuan, eshte zgjedhur si mashkulli me sexy ne estraden shqiptare. Ledri eshte perfolur ne mediat roze edhe per historite e tij te dashurise kryesisht me femrat e njohura te showbizit. Historia e tij me e perfolur e tij e dashurise eshte ajo me kengetaren Dafina Zeqiri. Bashkepunimet e tyre te sukseshme "Po'm Pelqen" apo "Tonight" nxiten gazetat te aludonin per nje histori dashurie te mundshme dhe nuk u gabuan. Vete çifti pohoi se po perjetonin nje histori te lumtur dashurie dhe kjo dukej qarte ne fotot e shumta qe postonin ne rrjetet sociale. Megjithate lidhja e tyre zgjati rreth nje vit dhe u ndane pas konfliktit qe Ledri pati me ish te dashurin e Dafines. Nje zhgenjim tjeter Ledri po e perjetonte si pjese e labelit Babastars. Konfliktet me grupet rivale e bene Ledrin te kuptonte se kjo nuk ishte aspak ajo qe ai deshironte te bente. Ne vitin 2012, Ledri vendosi te terhiqej nga muzika, me shpresen se do i qendronte larg syrit te gazetareve dhe filloi t'i perkushtohej karrieres si regjisor. Gjate kesaj periudhe reflektive, Ledri kuptoi se eshte muzika fusha se ciles i perket dhe eshte skena vendi qe ai ka enderruar gjithmone. Ai kuptoi se çfare muzike donte ekzaktesisht te bente dhe u rikthye me ide shume te qarta. Nje fillim i ri per Ledrin me vetem hite dhe vetem ne majat e preferencave te publikut shqiptar.

PASAPORTA
Gjatesia: 1.89m
Pesha: 87 Kg
Ngjyra e syve:e kaftë
Ngjyra e flokëve: E zezë
Ushqimi i preferuar: Llazanja
Këngëtari/ja i/e preferuar: Samy Deluxe
Pija e preferuar: Fresh Juice
Ngjyra e prferuar: Zezë
Sporti i preferuar: Basket
Stili i veshjes: Sa ma gjon
Shenja e horoskopit: Gaforrja.

Më datë 28 Dhjetor 2010, Dafina Zeqiri publikon videoklipin "Pom Pelqen", në bashkëpunim me Ledri Vula. Videoklipi u prodhua nga Entermedia. Me këtë këngë, Dafina Zeqiri u paraqit në këto festivale: Netët e Klipit Shqiptar 10 (2011), VFM 2011 (2011).

Më datë 2 Qershor 2011, Dafina Zeqiri publikon videoklipin "Tango", në bashkëpunim me Ledri Vula.

Më datë 11 Shkurt 2014, Ledri Vula publikon videoklipin "100 Probleme". Muzika e këngës u punua nga Big Bang, teksti u shkrua nga vetë Ledri Vula. Me këtë këngë, Ledri Vula merr pjesë në SVFM 2014 në vitin 2014. Kenga u pelqye shume nga publiku dhe videoklipi ishte mjaft provokues ku protogonistja ishte modelja me fame boterore Angela Martini. Ai ka pasur edhe nje romance me Angela Martinin por nuk zgjati shume. Pavaresisht thashethemeve apo zemrave qe ka lenduar Ledri femra me e rendesishme ne jeten e tij eshte mamaja (Xheraldina Vula), ku Ledri nuk nguron ta shpreh shpesh dashurine qe ka ndaj nenes se tij keshtu duke postuar foto te ndryshme te familjes ne Instagram.

Më datë 7 Qershor 2014, Ledri Vula publikon videoklipin "Elvana". Muzika e këngës u punua nga Big Bang, Stash. Videoklipi u prodhua nga Imagine Films.

Më datë 30 Qershor 2014, Dafina Zeqiri & Ledri Vula publikojnë videoklipin "Got Ur Back", në bashkëpunim me Dj Sardi. Ledri dhe Dafina dukeshin shume te afert njeri me tjetrin dhe u fol se ndoshta jane ribashkuar, por keto thashetheme i kane hedhur poshte te dy kengetaret duke thene se eshte thjesht nje bashkepunim mes shokesh, asgje me teper. Muzika e këngës u punua nga Dafina Zeqiri, Ledri Vula, teksti u shkrua nga Ledri Vula, Dafina Zeqiri, ndërsa për orkestrimin u kujdes Stash. Me këtë këngë, Dafina Zeqiri & Ledri Vula marrin pjesë në Zhurma Show 2014 në vitin 2014.

Më datë 3 Korrik 2014, Dj Blunt & Real 1 publikojnë videoklipin "Nese M'don Ti (Remix)", në bashkëpunim me Ledri. Muzika e këngës u punua nga Big Bang, Stash. Videoklipi u prodhua nga Imagine Films. Me këtë këngë, Dj Blunt & Real 1 marrin pjesë në Zhurma Show 2014 në vitin 2014.

Më datë 15 Nëntor 2014, Ledri Vula publikon videoklipin "Ni Got Per Ty". Muzika e këngës u punua nga vetë Ledri Vula, teksti u shkrua nga vetë Ledri Vula. Videoklipi u prodhua nga Filmnation.

Më datë 28 Dhjetor 2014, Ermal Fejzullahu publikojnë videoklipin "Tavolina", në bashkëpunim me Lumi B & Ledri Vula.

Më datë 4 Korrik 2015, Era Istrefi publikon videoklipin "Shume Pis", në bashkëpunim me Ledri Vula. Muzika e këngës u punua nga Big Bang, Stash, teksti u shkrua nga Era Istrefi, Ledri Vula, BimBimma. Videoklipi u prodhua nga Pro Video. Me këtë këngë, Era Istrefi u paraqit në këto festivale: Top Music Awards 2016 (2016), Zhurma Show 2015 (2015). Kënga u perzgjodh hiti i Veres 2015.

Në Maj 2015, Ermal Fejzullahu merr pjesë në Top Fest 12 me këngën "Shko", në bashkëpunim me Lumi B & Ledri Vula, ku fituan çmimin e pare.

Më datë 20 Dhjetor 2015, Ledri Vula publikon videoklipin "S.R.M.N (Sun Rrin Me Neve)". Muzika e këngës u punua nga Big Bang, teksti u shkrua nga vetë Ledri Vula. Videoklipi u prodhua nga Entermedia. Në Top Music Awards 2016 kënga e Ledrit SRMN fitoi çmimin "My Music Hit of the Year".

Më datë 27 Prill 2016, Ledri Vula publikon videoklipin "Kings". Teksti u shkrua nga vetë Ledri Vula. Videoklipi u prodhua nga Entermedia. Me këtë këngë, Ledri Vula merr pjesë në Zhurma Show 2016 në vitin 2016.

Më datë 10 Qershor 2016, Mc Kresha & Lyrical Son publikojnë videoklipin "Hip-Hop", në bashkëpunim me Ledri.

Më datë 8 Korrik 2016, Flori publikon videoklipin "Beautiful", në bashkëpunim me Ledri. Teksti u shkrua nga Ledri Vula, Flori Mumajesi. Videoklipi u prodhua nga Entermedia.

Më datë 8 Korrik 2016, Ledri Vula publikon videoklipin "Nuk Ma La", në bashkëpunim me Flori Mumajesi. Muzika e këngës u punua nga Flori Mumajesi, teksti u shkrua nga Ledri Vula, Flori Mumajesi, ndërsa për orkestrimin u kujdes BigBang. Videoklipi u prodhua nga Entermedia. Me këtë këngë, Ledri Vula merr pjesë në Zhurma Show 2016 në vitin 2016.

Më datë 9 Korrik 2016, 2po2 publikon videoklipin "E Premte", në bashkëpunim me Ledri Vula. Muzika e këngës u punua nga Mixey, teksti u shkrua nga 2po2, Ledri Vula, ndërsa për orkestrimin u kujdes Mixey. Videoklipi u prodhua nga Entermedia.

Më datë 23 Tetor 2016, Ledri Vula publikon videoklipin "A Jena Mire". Muzika e këngës u punua nga Big Bang, teksti u shkrua nga vetë Ledri Vula. Videoklipi u prodhua nga Entermedia.

Më datë 12 Shkurt 2017, Ledri Vula publikon videoklipin "Krejt Shokt E Mi", në bashkëpunim me Lumi B. Muzika e këngës u punua nga Big Bang, teksti u shkrua nga Ledri Vula, Lumi B, ndërsa për orkestrimin u kujdes Big Bang.

Më datë 14 Maj 2017, Ledri Vula publikon videoklipin "U Harrum". Muzika e këngës u punua nga Big Bang, teksti u shkrua nga vetë Ledri Vula. Videoklipi u prodhua nga Entermedia. Me këtë këngë, Ledri Vula merr pjesë në Zhurma Show 2017 në vitin 2017.

Më datë 25 Qershor 2017, Ledri Vula publikon videoklipin "Nona", në bashkëpunim me Young Zerka. Me këtë këngë, Ledri Vula merr pjesë në Zhurma Show 2017 në vitin 2017.

Më datë 29 Korrik 2017, Buta & Ledri Vula publikojnë videoklipin "Mbi Re". Videoklipi u prodhua nga Supercut.

Më datë 15 Tetor 2017, Ledri Vula publikon videoklipin "TTZ". Muzika e këngës u punua nga Big Bang, teksti u shkrua nga vetë Ledri Vula. Videoklipi u prodhua nga Supercut.

Më datë 22 Nëntor 2017, Noizy publikojnë videoklipin "Dje & Sot", në bashkëpunim me Ledri.

Më datë 24 Dhjetor 2017, Gjiko publikon videoklipin "Shtrejt", në bashkëpunim me Ledri Vula & Lumi B. Muzika e këngës u punua nga Big Bang, ndërsa për orkestrimin u kujdes Big Bang.

Më datë 31 Dhjetor 2017, Ledri Vula publikon videoklipin "1 Janari".

Më datë 16 Shkurt 2018, Ledri Vula publikon videoklipin "I Vogel". Teksti u shkrua nga vetë Ledri Vula. Videoklipi u prodhua nga Pinkmoon Creative.

Më datë 13 Maj 2018, Ledri & Buta publikojnë videoklipin "Merri Merri".

Më datë 5 Qershor 2018, Ledri Vula & Lyrical Son publikojnë videoklipin "Princess Diana". Muzika e këngës u punua nga Big Bang (Arbër Gjikolli), teksti u shkrua nga Ledri Vula, Lyrical Son. Videoklipi u prodhua nga Supercut.

Më datë 2 Korrik 2018, Elvana Gjata & Ledri Vula publikojnë videoklipin "Mike", në bashkëpunim me John Shahu. Teksti u shkrua nga Ledri Vula, Elvana Gjata, John Shahu. Videoklipi u prodhua nga Supercut.

G4Shi & Ledri Vula kanë njoftuar se do publikojnë së shpejti videoklipin "That'S Mine". G4Shi tha: “Bëra një këngë për Kosovën e quajtur “That’s mine”. Ledri dhe unë kemi xhiruar duke ecur rrugëve të Prishtinë, duke u dhënë akullore dhe para të rinjve sepse unë kisha vetëm disa orë para se të duhej të fluturoja për të xhiruar klipin e “Creep On Me”, ka shkruar reperi i famshëm.

Më datë 7 Tetor 2018, EAZ publikon videoklipin "Nasty Girl", në bashkëpunim me XEN & Ledri Vula.

» Dërgo Korrigjime »

» Tekstet e Këngëve »

Punuan Biografinë:  Meedlinna  

Ish-Anëtar i grupit

Skillz

Ish-Anëtar i labelit

Babastars

Ish-I dashuri i

Dafina Zeqirit

I biri i

Xheraldina Vulës

Anëtar i labelit

REDBOX Entertainment

Profili

Twitter

Instagrami

Zyrtar

Kanali

Youtube

Profili

Facebook

Faqja

Zyrtare

Shto profile

të tjera


Më shumë artikuj nga Ledri Vula »
Kjo faqe përdor cookies vetëm për reklama dhe statistika. Kjo faqe nuk mbledh, nuk përdor dhe nuk shpërndan të dhënat tuaja. Kompanitë e palëve të treta që përdorin cookies janë: Google, Taboola dhe MGID.
Më shumë info  
teksteshqip.al © 2007 - 2018