A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #

Official Video

Video Link

Top 200

Ledri Vula - I Vogel


Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  4.7 / Votuan:  192

Komente nga Fansat

Asnjë Koment 🔥🔥

16/02/2018

2018-02-16T18:59:55

Teksti:

Ledri Vula

Video Produksioni:

Pinkmoon Creative


[Verse 1]
Jam kon i vogël
I pshtet me 30 shkije para murit
Unë zemrën guri
Si me kon dita flamurit
I vogël, f**k it
Para mahalle tu stuntirat me kerrin e plakit
101, f**k it
Dorën nalt, f**k it
Me djelmosha kë mosha
Ku shkojsha pi koshave n'kosha e qoshave n'qosha
I ngucsha gocat
Zogjve ju çojsha drosha
Shpenzojsha veç pare tan n'rrug që i bojsha
Jetojsha për sot e mendojsha për nesër
Sa u çojsha vecç dojsha me bo proud ato që i dojsha
Sfidojsha probleme që vishin
E lajmet i lshojsha por sen nuk kuptojsha
I vogël
Para gjumit gjithë i kam numru yjet
Si me dit që një dit kom me kon unë njoni pe tyne
Deri sa nji dit u desh veni me lshu
T'mdhajt me arm n'dor i lam tu luftu
Pa e dit na i her a kena me u kthy ktu

[Chorus]
Rritesh me ngjarje e jo me ditlindje
Sun mson pi shkollës, mson pi gabimeve
Qato m'ki çdo dit mu tu lon kujtime
Çdo dit m'ki tu lon kujtime
Rritesh me ngjarje e jo me ditlindje
Sun mson pi shkollës, mson pi gabimeve
Qato m'ki çdo dit mu tu lon kujtime
Qato m'ki çdo dit mu tu lon kujtime

[Verse 2]
Kur u bo terri
S'u kon sigurt, s'u dasht me dal
Teshat e reja
Kur iki t'blej, t'vjetrat u dasht mi fal
Rrugt s'jon kon qikaq t'mira
Po tjetrin na se kena lon n'balt
Pasha ropt, jena dasht me zemër jo si sot me fjal
Je i vogël, ëndrrat e mdhaja
Jom tut prej policis e jo pi hajnav
Dy gishta nalt ye, dy gishta nalt
Kena dasht peace edhe nëse burg majna
Me ça jom rrit ye e maj mend
S'jon kon 100 parti po nji president
Kena nejt pa gjum kena nejt pa pun
Kena pas ma pak jena dasht ma shum
S'jena kon shtet
Edhe plakun e kom pas jasht tu na çu lekë
S'e kom pa 8 vjet
Edhe dostat e fminisë që kan ik n'gurbet
Shkollat jon kon mshel kena msu n'shpija
Jo nuk u kon leht
KOSOVE URIME DITËLINDJEN,10 VJET !

[Chorus]
Rritesh me ngjarje e jo me ditlindje
Sa mson pi shkollës, mson pi gabimeve
Qato m'ki çdo dit mu tu lon kujtime
Çdo dit m'ki tu lon kujtime
Rritesh me ngjarje e jo me ditlindje
Sa mson pi shkollës, mson pi gabimeve
Qato m'ki çdo dit mu tu lon kujtime
Me ça jom rrit un e mbaj mend
Si i vogël e mbaj mend
E ça ka ndodh un e mbaj mend
Ye ye e mbaj mend
Un e mbaj mend
Ye ye un e mbaj mend


Ky tekst u dërgua nga  vasilpilani23vp   HipHop1Kartolina (6)

U krijua nga ledri king 2018-07-13 14:30:00
Je i vogël, ëndrrat e mdhaja
U krijua nga Rona 2018-05-19 12:03:10
Para gjumit gjithë
I kam numru yjet
Si me dit që një dit
Kom me kon unë njoni pe tyne
2018-04-12 20:21:43
Jam kon i vogël
I pshtet me 30 shkije para murit
Unë zemrën guri
Si me kon dita flamurit
2018-02-20 19:20:25
Rritesh me ngjarje e jo me ditlindje
Sa mson pi shkollës, mson pi gabimeve
Qato m'ki çdo dit mu tu lon kujtime
Çdo dit m'ki tu lon kujtime
Rritesh me ngjarje e jo me ditlindje
Sa mson pi shkollës, mson pi gabimeve
2018-02-18 19:34:47
Kena nejt pa gjum kena nejt pa pun
Kena pas ma pak jena dasht ma shum
S'jena kon shtet
2018-02-17 23:56:49
Rritesh me ngjarje e jo me ditlindje
Sa mson pi shkolles, mson pi gabimeve

Krijo Një Kartolinë

FullscreenMë Shumë...
Kjo faqe përdor cookies vetëm për reklama dhe statistika. Kjo faqe nuk mbledh, nuk përdor dhe nuk shpërndan të dhënat tuaja. Kompanitë e palëve të treta që përdorin cookies janë: Google, Taboola dhe MGID.
Më shumë info  
teksteshqip.al © 2007 - 2018