A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #
Leonard Bombaj

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  4.3 / Votuan:  18
  • Vendlindja:
  • Vlorë 
  • Mosha:
  • 54 Vjeç
  • Shenja e Horoskopit:
  • Akrepi ♏
BIOGRAFIA: Leonard Bombaj është një këngëtar i njohur dhe muzika ku identifikohet më shumë është ajo e lehtë. Multitalent I ekranit shqiptar, regjisor, skenarist, aktor ne gjithe veprat e tij “Simfonia e Pritjes”, “Kjo nate sa nje jete”, “Tingujt e Harreses”etj.Ka eksperimentuar me sukses si kantautor “Varke e Fatit” “Hoteli I Kenges” “Miremengjes Miss Lamtumira”. Ideator, Producent I “Kripemjaltezave” krijoi muzikalin e pare shqiptar per juniore “Trafik ne Tarracen 47” kurorezuar si “The Best Show 2008” ne festivalin boteror Kroaci. Në Qershor 2004, ...

>> Lexo gjithë biografinë >>


Komente nga Fansat

Asnjë Koment 🔥🔥

Ish-Anëtar i grupit

Kripëmjaltëzat

Shto profile

zyrtare


Artistë Të Ngjashëm:

Thoma Mahilaj

Ferdinant Bjanku

Gjeto Luca

Xhavit Dedej

Rifat Mulaj

Nimet Leka

Bujar Cici

Hysni Alushi

Ardian Trebicka

Remzi Leka


Tags: Leonard Bombaj

Krijo Një Kartolinë